Si e kurseni energjinë elektrike?

Egzona Krasniqi “Gjatë dimrit duke marr parasysh që rrjeti energjetik është më i ngarkuar mundohemi që të kursejmë më së shumti tëk ngrohja, të mos i lëmë dyert hapur fillimisht, pastaj shumicën e punëve të shtëpisë i kryej vonë në mbrëmje sepse edhe tarifa e pagesës është më e vogël.” Flori Bivolaku “Janë disa gjëra…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 13 janar të vitit 2010, Beyonce dhe Jaz Z u emëruan çifti me të ardhurat më të larta në Hollywood nga revista ‘Forbes’. Dyshja kishin fituar rreth 100 milion dollarë vetëm gjatë një viti. Në këtë datë të vitit 2016, dy këngët e Ed Sheeran: ‘Shape of You’ dhe ‘Castle on the Hill’, ishin…

Details

Viktor Buzhala: “Ruajtja e energjisë elektrike është jetike!”

Për tu njoftuar rreth gjendjes momentale me energjinë elektrike në Kosovë, Radio KFOR-i realizoi një intervistë me zëdhënësin e KEDS-it, Viktor Buzhala. Radio KFOR: Cila është gjendja momentale me furnizim të energjisë elektrike? Viktor Buzhala: “Po gjendja është e mirë, do të thotë kufizime nuk ka për as një konsumator, pra jemi duke i furnizuar…

Details

Argëtim dhe adrenalinë në premierën ‘Scream`

13 janari pritet të jetë një ditë e mbushur me adrenalinë, në kinemanë më të madhe në vend, Cineplexx Kosova. Me fillim nga ora 18:00, të gjithë fansat e filmave të zhanrit horror mund të përjetojnë eksperiencë argëtuese dhe pothuajse reale me skenografi të inspiruar nga filmi ‘Scream’. ‘Scream’ rikthehet në ekranin e madh, pasi…

Details

Top pesë njerëzit më të pasur të 2021-tës

“Ka qenë një vit si asnjë tjetër” me këtë fjali, revista prestigjioze ‘Forbes’, na ka treguar se viti 2021, na ka sjellë një listë ndryshe nga vitet tjera, të njerëzve më të pasur të botës. Përpilimi i listës së më të pasurve monetar për vitin 2021, ka shënuar edhe edicionin e 35-të me radhë të…

Details