Kujdesi ndaj shëndetit oral te fëmijët

Komuna e Prishtinës është duke u kujdesur për shëndetin oral të nxënësve të kryeqytetit, ku përmes Facebook-ut zyrtar, ka bërë ftesë për të filluar vitin e ri shkollor me dhëmbë të fortë, shëndet të mirë dhe buzëqeshje të ëmbël. Sipas këtij njoftimi, nga data 21 deri me 30 gusht do të organizohen ditët e fluorizmit…

Details

Publikohet programi tre ditor i Hardh Fest- it

Sot (16 gusht), nga ora 12:00 filloi edhe zyrtarisht edicioni i 5-të i ribrendimit dhe i 18-ti me radhë i “HardhFest”-it, me sloganin “Një Got Për Mot”. Për tri ditë me radhë, më 16, 17 dhe 18 gusht, në kuadër të festës së vjeljes së rrushit, do të organizohen aktivitete dhe do të ketë risi…

Details

Kurse të gjuhës për një komunikim të shkëlqyer

Arsyeja më e rëndësishme për të mësuar një gjuhë të huaj është takimi me njerëz dhe krijimi i miqve të rinj. Të jesh në gjendje të kesh një komunikim më të mirë, ju duhet ta mësoni një gjuhë të re. Falë financimit nga IOM dhe Ambasadës Britanike, një kurs falas në gjuhën shqipe dhe serbe…

Details

Premierë në Radio KFOR, kënga “Na dy”

Ded Biblekaj është një emër i ri që i është shtuar skenës muzikore. Duke e ndarë jetën në mes Kosovës dhe Zvicrës, ai ka lansuar edhe projektin më të ri të tij muzikor, të titulluar “Na dy”. Se si erdhi deri tek realizimi i kësaj kënge, për Radio KFOR-in, Ded Biblekaj tregon: “’Na dy’ është…

Details

Ronnie Romero do të performoj në Hardh Fest

Rokeri i famshëm kilian, Ronnie Romero do të jetë pjesë e Hardh Festivalit në Rahovec, që mbahet këtë të shtunë, më 17 gusht. Këtë lajm e ka bërë publik vet vokalisti i rock grupit të njohur botëror “Rainbow”, përmes një postimi në Facebook. “Shfaqja tjetër do të jetë në Hardh Festival në Rahovec, Kosovë, mbështetur…

Details

Me biçikleta n’Hardh Fest

Çdo ditë e më shumë po shtohet numri i dashamirëve të çiklizmit, të cilët ndonëse në mungesë të shtigjeve për ngasje në rrugët e vendit, po gjejnë mënyra të ndryshme për të përmbushur pasionin e tyre. Janë të shumta aktivitetet e ndryshme sportive që po realizohen në qytete të ndryshme të Kosovës, të cilat për…

Details