Filmi “Marry Me”, premierë në Cineplexx

Këngëtarja dhe aktorja e famshme Jennifer Lopez, është protagonistja kryesore e filmit më të ri ‘Marry Me’, e cila do të luaj përkrah këngëtarit të njohur Maluma. Cineplexx për të gjithë adhuruesit e filmit sjellë në ekranin e dy kinemave në Prishtinë dhe Prizren, këtë premierë me 10 shkurt, nga ora 18:00. Yjet e muzikës,…

Details

A priten reduktime të energjisë elektrike?

Një nga temat kryesore në vend gjatë muajve të fundit ka qenë çështja e energjisë elektrike, ngritja e çmimit, ndërsa reduktimet janë vetëm disa prej temave të trajtuara pothuajse çdo ditë. Për tu njoftuar me gjendjen momentale me furnizim me energji elektrike në Kosovë, Radio KFOR-i, kontaktoi zëdhënësin e KEDS-it, z. Viktor Buzhala, i cili…

Details

Radio KFOR-i ju prezanton artistin e ri, Venom

Artistët e rinj e kanë gjithmonë përkrahjen e Radio KFOR-it. Kësaj radhe do t’ju prezantojmë një artist të ri, i cili pretendon që me punën e tij të pandalshme, të arrijë suksese të pafundme. Emri i vërtetë i këtij artisti të cilin ua prezantojmë sot, është Vendim Seferi, i njohur me emrin artistik Venom dhe…

Details

Lehtësohen masat anti-kovid

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka njoftuar se me miratimin e masave të reja  anti-COVID, do të ketë lehtësime, por bëri thirrje që secila veprimtari që do të ketë lehtësim të masave, të pranojë vetëm qytetarë të vaksinuar me dy doza të vaksinës. Sipas Ministrit, masat kanë hyrë në fuqi nga dita e shtunë (05.02.22)…

Details

Të rejat javore në teknologji

Pas shumë pritjesh, java që po e lëmë pas solli në Evropë tabletët e rinj të ‘Samsung Galaxy Tab S8’. Bashkë me shtrirjen në tregun evropian, u bënë të ditura edhe çmimet.  ‘Galaxy Tab S8 Ultra’ mund të porositet me një çmim prej 1.699 euro, e derisa i ‘Galaxy Tab S8 Plus’ kushton 999 euro,…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 6 shkurt të vitit 2005,Eminem ishte në pozitën e këngëve më të mira në ​​ Mbretërinë e Bashkuar, me këngën  ‘Like Toy Soldiers’, pjesë e albumit të tij Encore. Në këtë datë të vitit 2013, Rihanna ka shoqëruar Chris Brown në dëgjimin e tij në gjykatë, ku ai iste akuzuar për sulm ndaj Rihanes.…

Details

Filmat premierë që dalin në treg javën e ardhshme

Dashamirët e filmave, të të gjitha zhanreve, kanë me se të argëtohen gjatë javës që vjen, sepse të ngjeshura me filma të rinj do të jenë edhe ditët vijuese. Në vijim ju njohim me titujt dhe data e publikimit të tyre:   Filmi ‘The Fabulous Filipino Brothers’ – Data e publikimit 08 shkurt Filmi ‘Shut…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 5 shkurt në vitin 1998, Elton John dhe Stevie Wonder performuan në Shtëpinë e Bardhë për Presidentin e Amerikës të asaj kohe Bill Clinton dhe Kryeministrin Britanez Tony Blair. Në këtë datë të vitit 2008, Lenny Kravitz publikoi albumin e tij të tetë të titulluar ‘It Is Time For A Love Revolution’, që u…

Details

Këngët më të reja në Radio KFOR

Ekipi i Radio KFOR-it mundohet që përmes punës së palodhshme, ta përcjellë tek dëgjuesit muzikën më të re dhe të përzgjedhur mirë. Më poshtë këtij lajmi, mund të gjeni këngët premierë, të publikuara nga artistë të ndryshëm vendor dhe ndërkombëtarë, të cilat mund ti dëgjoni në Radio KFOR: Arizona Zervas – Bands ArrDee & Aitch…

Details