Disa nga filmat që do t’ua ndreqin disponimin këto ditë!

Të jetosh në shekullin 21 dhe të mos jesh adhurues i  filmave dhe botës kinematografike është pothuajse e pamundur. Andaj, përmes këtij artikulli, do të sjellim një listë me 10 filmat që iu rekomandojmë t’i shikoni për disponim sa më të mirë gjatë këtyre ditëve të qëndrimit në shtëpi. Shumica e filmave të kësaj liste…

Details

Lojërat enigmatike, argëtim dhe mësim

Argëtimi është një mënyrë për tu relaksuar dhe për të pushuar nga përditshmëria jonë. Argëtimi vjen në forma të ndryshme nga muzika, libri, vallëzimi dhe lojërat e ndryshme. Për ata të cilët duan  të argëtohen por edhe në të njejtën kohë të mësojnë dhe të sfidojnë vetën përmes argëtimit, lojërat enigmatike e mundësojnë këtë gjë.…

Details

Yoga – metoda më efikase për t’u relaksuar në shtëpi

Po kaloni kohë më të gjatë se zakonisht në shtëpitë tuaja dhe nuk dini se çfarë të bëni apo ndoshta ndiheni sikur nuk po bëni aktivitete të mjaftueshme fizike? Atëherë, Radio KFOR-i sjell tek ju një ndër zgjidhjet më efikase, tanimë të vërtetuar edhe nga shkenca, për përfitimet e shumta në shëndetin dhe disponimin tuaj.…

Details

Në këtë datë në muzikë veçohen këto ngjarje

Me 20 Mars, të vitit 1991 këngëtari, Michael Jackson, nënshkroi një kontratë prej 1 miliardë dollarësh me kompaninë ‘Sony’, që njihet edhe si marrëveshja më e shtrenjtë në historinë e kontratave muzikore. Në po këtë këtë datë të vitit 2017, këngëtari Ed Sheeran, ishte në pozitën e parë të këngëve më të mira në Angli,…

Details

Në këtë datë në muzikë veçohen këto ngjarje

  Me 19 Mars të vitit 2015 Ed Sheeran shiti dy million kopje të albumit të tij të dytë, ‘X’, në Mbretërinë e Bashkuar, disa muaj pasi u publikua. Ai u bë artisti i pestë që arriti këtë gjatë 10 viteve të fundit, pasuar nga Adele, Emeli Sande, Take That dhe Michael Buble. Në këtë…

Details

Si të përballojmë sfidat ditore?

Kushdo që jeni dhe kudo që jeni, në jetë do të përballeni me sfida të ndryshme. Se si i përballoni ato është me rëndësi. Gjithmonë mund të gjesh një justifikim, por është më e rëndësishme të gjesh një mënyrë. Mos harroni, të gjithë njerëzit anembanë globit çdo ditë përballen me sfida të ndryshme, nuk ndodh…

Details