Policia e Kosovës në zbatim të masave anti-kovid

Me qëllim të respektimit të masave mbrojtëse, parandalimit të përhapjes së pandemisë duke vënë në pah interesin e shëndetit publik, Policia e Kosovës në vazhdimësi ka realizuar detyra konkrete në gjithë territorin e Kosovës, duke përfshirë edhe shqiptimin e gjobave ndaj atyre që nuk zbatojnë këto masa. Zyra për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun pranë…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 17 gusht, të vitit 2011, kënga ‘Last Friday Night’ e interpretuar nga Katy Perry, ishte në pozitën e parë të këngëve më të dëgjuara në Amerikë. Kjo këngë ishte pjesë e albumit të saj ‘Teenage Dream’. – Në këtë datë, të vitit 1991, rock bendi Nirvana, lansuan video spotin e këngës së tyre…

Details

Ushqimet që duhet konsumuar gjatë stinës së verës

Ushqimi i shëndetshëm, është njëri ndër faktorët kryesor dhe më i rëndësishmi, për mirëqenien tonë. Përveç, aktivitetit fizik, ushqimi i shëndetshëm ndikon që të ndihemi më mirë, të rrisim imunitetin dhe të gëzojmë shëndet të mirë. Radio KFOR-i bisedoi me nutricionisten, Dafina Demolli, e cila ndau disa këshilla për tu ushqyer më shëndetshëm gjatë stinës…

Details

Policia e Kosovës e përkushtuar për rritjen e sigurisë në trafik

Policia e Kosovës është e përkushtuar në mbajtjen e rendit, garantimin e sigurisë publike dhe një prej objektivave parësore për Policinë e Kosovës, është edhe ofrimin i sigurisë rrugore për pjesëmarrësit në trafik dhe parandalimi i aksidenteve. Zyra për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun në Policinë e Kosovës, për Radio KFOR-in ofroi  statistikat e aksidenteve…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot me 16 gusht, feston ditëlindjen këngëtarja dhe aktorja e famshme Madonna, e lindur në vitin 1958 në Michigan. Ajo njihet për karrierë të suksesshme në muzikë dhe aktrim me albume që arritën në pozitat e para të top listave muzikore në gjithë botën. Disa nga këngët më të njohura të këngëtares janë këngët…

Details

Shumë premiera filmash do të publikohen javën e ardhshme

Është e gjatë dhe shumë e pasur skena botërore e filmave, të cilët do të jepen premierë gjatë javës së ardhshme. Do të kemi përmbajtje të ndryshme filmash, si fabula interesante e histori të jashtëzakonshme, për të gjithë adhuruesit e zhanreve të ndryshme. Për të kuptuar se cilët janë filmat që do të jepen premierë…

Details

Të rejat javore në teknologji

Ashtu sikurse edhe pritej, ngjarja vjetore prezantuese e të rejave të markës Samsung, na solli shumë risi. Së bashku me ‘Galaxy Z Fold 3’ dhe ‘Z Flip 3’, Samsung prezantoi në ngjarjen vjetore edhe dy orë të reja inteligjente: ‘Galaxy Watch 4’ dhe ‘Galaxy Watch 4 Classic’. Dy orët në fjalë, përfaqësojnë një kthesë drastike…

Details