Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Më 10 tetor, të vitit 2002, Jay-Z publikoi këngën “Bonnie And Clyde”, në bashkëpunim me këngëtaren dhe njëherit bashkëshorten e tij, Beyoncé, në paraqitjen e saj të parë solo, që nga shpërbërja e grupit Destiny’s Child. – Në këtë datë, të vitit 2011, Lana Del Rey publikoi këngën e saj të parë debutuese “Video…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në këtë datë, të vitit 2018, u hap për publikun ‘Mondo Scripto’, ekspozita e parë e teksteve dhe vizatimeve nga Bob Dylan, në Galerinë Halcyon, në Londër. – Më 9 tetor, të vitit 2000, Barry White, mbajti një fjalim në skuadrën e debatit në Universitetin e Oksfordit. – Në këtë datë, të vitit 1961,…

Details

Tetori – muaj i filmave horror

Të shumtë do të jenë filmat dhe serialet premiere, që do të publikohen gjatë javës së ardhshme, të cilët përfshijnë jo vetëm aktorë të mrekullueshëm, por edhe përmbajtje interesante, që do të ju mbajnë pranë ekraneve televizive. Mirëpo, duhet theksuar se muaji tetor, kryesisht u dedikohet filmave në prag të Halloween-it, që do të thotë…

Details

Delegohen gjyqtarët e ndeshjes Drita – Trepça’89, në kuadër Superligës së Kosovës në futboll

Rikthehet Superliga e Kosovës me ndeshjet e xhiros së dhjetë, njëherit fillon faza e dytë e kampionëve. Janë deleguar tanimë gjyqtarët që do t’i drejtojnë duelet e kësaj jave, në elitën e futbollit Kosovar. Sot (08.10.22),  pritet një ndeshje interesante në Gjilan, aty ku Drita e pret Trepçën ’89. Gjyqtar kryesor për këtë takim, është…

Details

Të rejat javore në teknologji

Përmbledhjen javore të teknologjisë e nisim me detajet për modelet e reja të markës Samsung, Galaxy. Modelet S23, janë pajisur me mbushës 25W, qysh muajin e kaluar, ndërsa këtë javë u bë e ditur se Galaxy S23, do të fuqizohet nga një bateri 3.900 mAh, që është 200 mAh më shumë se S22. Sa i…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në këtë datë, të vitit 2019, Pitbull patentoi (trademark) shprehjen e tij të famshme “grito”, duke e bërë atë një nga tingujt e paktë të mbrojtur nga marka tregtare dhe me gjasë të parën nga një artist muzikor. – Më 8 tetor, të vitit 2002, Jennifer Love Hewitt, publikoi albumin e saj të katërt…

Details

Këngët premierë në Radio KFOR

Radio KFOR-i ju sjellë premierë, këngët më të fundit, të publikuara nga artistë të njohur vendor e ndërkombëtar, titujt e të cilave mund ti gjeni më poshtë lajmit: Noizy & Capo Plaza Ft. Krept & Konan – Big Budz Weyhan x Zai1k – Fall Out Girl- Last Week Acraze Ft. Goodboys – Believe Hiba Tawaji…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në këtë datë, të vitit 2017, këngëtarja Cardi B, arriti pozitën nr.1 në top listat muzikore në SHBA, me “Bodak Yellow”, duke u bërë solo reperja e parë femër, që arrin këtë sukses që nga Lauryn Hill me hitin e saj “Doo Wop (That Thing)”, në vitin 1998. – Me 7 tetor, të vitit…

Details