Cineplexx, këtë vikend ju fton në ‘Ditën e Familjes’

Kinemaja më e frekuentuar në vend Cineplexx, këtë të diel (03.04.22), do të organizojë ngjarjen familjare ‘Dita e Familjes’, me shfaqjen e filmit të animuar ‘Sonic The Hedgehog 2’. Kësaj radhe ‘Dita e Familjes’, do të organizohet këtë fundjavë vetëm në kinemanë Cineplexx në Prishtinë, duke filluar nga ora 11:30, ku do të ketë edhe…

Details

UNUM Festival dhuron bileta falas për dëgjuesit e Radio KFOR-it, që të përjetojnë perfomancat e artistëve botërorë

UNUM Festival do ta vazhdojë traditën, për ta kthyer Shëngjinin, vend ku zbarkojnë emrat më të mëdhenj botërorë të muzikës elektronike. Ndryshe nga vitet e shkuara, sivjet festivali do të zgjasë 6 ditë, nga e mërkura 1 qershor deri të hënën 6 qershor dhe pjesëmarrësit do të kenë mundësinë që të shijojnë një cep të…

Details

Kujdes nga minat!

Shefi i Menaxhmentit të Trajtimit të Eksplozivëve (ETM) të KFOR/JENG, z. Ciprian Andrica, ka rikujtuar rolin e institucioneve të ndryshme të Organizatave të Sigurisë në Kosovë dhe KFOR-i, në reduktimin e rreziqeve ndaj kërcënimeve eksplozive në Kosovë: “Gjatë vitit 2021, operacionet humanitare të çminimit janë prekur nga pandemia COVID-19, por aktivitetet nuk janë ndalur, por…

Details

Sot përmbyllet loja shpërblyese e Radio K4-it

Vetëm edhe sot, do të kenë mundësi që të luajnë të gjithë të interesuarit për tu bërë fitues potencial të lojës shpërblyese, të organizuar nga Radio KFOR-i në bashkëpunim me revistën më të pëlqyer nga të rinjtë dhe nxënësit, Magazina 4U. Radio K4 dhe Magazina 4U, për ju kanë përgatitur edhe shumë surpriza të tjera,…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje…

– Me 31 mars, të vitit 1987, këngëtari Prince, lansoi albumin e nëntë me radhë, të titulluar “Sign o’ the Times”, i cili përmbante edhe tri hitet më të mëdha, si “’If i was Your Girlfriend’, ‘U Got the Look’ dhe ‘Sign o’ the Times”. Në vitin 1989, Revista “Time Out” e renditi këtë album…

Details

Sot shënohet ‘Dita Botërore e Çrregullimit Bipolar’

Sot në mbarë botën shënohet ‘Dita Botërore e Çrregullimit Bipolar’, me synim ndërgjegjësimin dhe informimin e publikut për këtë çrregullim shëndetësorë. Çrregullimi bipolar, është një nga çrregullimet mendore jo aq të rralla, por që mund të jetë shumë kompleks. Çrregullimi bipolar karakterizohet nga ndryshime të humorit, nga depresioni i thellë deri te euforia ekstreme. Baza…

Details

Policia e Kosovës apelon për respektim të rregullave në trafik

Njësitet policore për menaxhim dhe kontrolle të trafikut nëpër rrugët e vendit, si në rrugë lokale, rajonale dhe autostrada, janë duke punuar për të garantuar dhe mundësuar një qarkullim të rregullt dhe pa pengesa, për të gjithë pjesëmarrësit në trafik. Në një prononcim për Radio KFOR-in, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, apeloi tek…

Details