Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 23 dhjetor të vitit 1989, Phil Collins ishte për një javë në pozitën e parë, të këngëve më të mira në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me këngën ‘Another Day in Paradise’, që ishte pjesë e albumit të tij të parë dhe këngët e këtij albumi ishin shkruar për të ngritur vetëdijen e problemeve…

Details

Historia e pemës së Krishtlindjeve – bredhit

Gjatë stinës së dimrit nuk ka gjelbërim, por pema e Krishtlindjeve është përjetësisht e gjelbër dhe ajo simbolizon pikërisht jetën dhe fuqinë jetësore. Tradita e vërtetë e pemës së Krishtlindjes, mund të gjurmohet në Gjermaninë e shekullit të 16-të, ku të krishterët filluan të dekoronin pemët ose nëse koha ishte e vështirë, ndërtonin pirgje të thjeshta…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 22 dhjetor të vitit 1973, Elton John qëndroi për dy javë në pozitën e parë, në top listën e albumeve më të mira në Mbretërinë e Bashkuar, me albumin ‘Goodbye Yellow Brick Road’ dhe tetë javë në top listën amerikane. Në këtë datë të vitit 2003, lista e përvitshme e këngëtarëve më të dëgjuar…

Details

Art Abazi së shpejti publikon albumin e ri

Këngëtari i njohur Art Abazi, pas shumë projekteve muzikore të suksesshme, në këtë fund vit ka përgatitur surpriza të shumta për fansat e tij. Për të mësuar më shumë rreth albumit dhe këngëve të reja, Radio KFOR-i zhvilloi një bisedë me këngëtarin Art Abazi, i cili na tregoi më shumë rreth projekteve që do të…

Details

Dhuratat më të mira në prag të Krishtlindjeve

Dhuratat janë forma më e mirë e falënderimit, mirënjohjes dhe kujdesit ndaj dikujt. Në raste të shumta të gjithë ne ndihemi mirë kur familjarët, miqtë apo kolegët na nderojnë dhe falënderojnë në ndonjë formë përmes dhuratave apo thjeshtë një kartoline. Në prag të festave pas një viti shumë të rëndë për të gjithë, mendoni për…

Details