Vazhdon aksioni humanitar ‘Ndërro dhuratën me një buzëqeshje!’

‘VentureUP’ apo ndryshe e njohur edhe si Qendra e Ndërmarrësisë dhe Inovacionit në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, po vazhdon me aktivitetin bamirës, kësaj radhe fjala është për aktivitetin humanitar ‘Ndërro dhuratën me një buzëqeshje!’. Sipas organizatorëve, ky aktivitet ka për qëllim kthimin e buzëqeshjes në këtë fundvit, te familjet me status më të rëndë…

Details

Fëmijët në Klinikën e Pediatrisë u vizituan nga Spiderman dhe Babadimri

Me plot entuziasëm dhe buzëqeshje, fëmijët e Klinikës Pediatrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) kanë pritur befasinë që u është bërë sot (24.12.19), nga Organizata “Care for Kosovo Kids”. Vullnetarë të kësaj Organizate në bashkëpunim me vullnetarët e Klubit Alpin Prishtina, janë lëshuar me litarë nga ndërtesa e kësaj Klinike, të veshur me…

Details

Mbrëmje festive baleti, në teatrin Faruk Begolli në AAB

Sonte (24.12.19) në skenën e teatrit Faruk Begolli, do të keni mundësinë të ndiqni pak magji për festat e fundvitit, shfaqjen e baletit “It’s the most wonderful time of the year” (Momenti më i mrekullueshëm i vitit), e për këtë është përkujdesur koreografia, Rudina Bërdynaj Jakupi. Në një prononcim për Radio KFOR-in, koreografia Rudina na…

Details

Sot në Prishtinë dhurohet gjak për të sëmurët

Oda e Afarizimit të Kosovës (OAK) në bashkëpunim me Qendrën e Kosovës për Transfuzionin e Gjakut do të organizojnë sot (24.12.19) aksion për dhurimin e gjakut. Aksioni do të fillojë në orën 11:30, ndërsa do të zgjasë deri në orën 15:00, në Sallën e Konferencave “Orion”, e cila ndodhet përballë “KINO ABC” në sheshin “Nënë…

Details

Sonte mbahet nata finale e konkursit të poezisë “KultStrofa”

Sonte (23.12.19), duke filluar nga ora 19:00 do të mbahet nata finale e konkursit të poezisë “KultStrofa”. Kjo mbrëmje letrare do të mbahet në “KultPlus Caffe Gallery”, ndërsa organizohet nga media online “Kultplus”, e cila u dedikohet ngjarjeve nga arti dhe kultura. Organizatorët kanë bërë të ditur se ky është edicioni i tretë i këtij…

Details

Sonte në Pejë organizohet koncert për festat e fundvitit

Fakulteti i Arteve të Universitetit të Pejës “Haxhi Zeka” në bashkëpunim me Drejtorinë për Kulturë në Komunën e Pejës do të organizojnë koncert për festat e fundvitit. Ky koncert do të mbahet sonte (23.12.19) në Teatrin “Istref Begolli” në Pejë, duke filluar nga ora 18:00. Organizatorët kanë bërë të ditur se programi do të jetë…

Details

Spiderman dhe Babadimri vizitojnë fëmijët në Hemato-Onkologji

Care for Kosovo Kids (CfKK ) dhe Klubi Alpin Prishtina (KAP) ftojnë të gjithë që kanë mundësi, që ti bashkëngjiten aktivitetit bamirës, që ka për qëllim sjelljen e buzëqeshjes në fytyrat e fëmijeve të prekur nga kanceri, që janë të shtrirë në Repartin e Hemato-Onkologjisë në Klinikën Pediatrike në QKUK, në Prishtinë. Vullnetarët e KAP…

Details