Vjeshta dhe trendet e veshjeve

Moti i ftohtë, gjethet kanë filluar të bien dhe filmat e frikshëm kanë filluar të dalin në kinema, e gjithë kjo tregon se stina e vjeshtës është më në fund këtu! Është koha të paketoni veshjet e lehta të verës dhe të nxirrni nga sirtari shamitë dhe çizmet tuaja. Me sezonin e ri të motit…

Details

Përmbajtja e numrit më të ri të revistës ‘For You’

Revista më e veçantë dhe më e lexuar në Kosovë, “For You” edhe përgjatë muajit tetor, ofron tema të larmishme dhe interesante për lexuesit e saj. “Pse leximi do të jetë gjithmonë pasioni im?”, – kjo është tema e cila është trajtuar në shkrimin editorial, në këtë numër të ‘Revistës 4U’, stafi i së cilës…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, feston ditëlindjen këngëtarja dhe aktorja Hilary Duff, e lindur në vitin 1987 në Texas. Ajo është e njohur për rolin e saj në serinë Lizzie McGuire si dhe për albumet e saja ‘Metamorphosis’ dhe ‘Most Wanted’, të cilët mbanin pozitat e para të top listave muzikore amerikane. – Në këtë datë, të vitit…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, me 27 shtator feston ditëlindjen këngëtarja kanadeze Avril Lavigne, e lindur në vitin 1984, në Kanadë. Kënga e saj debutuese “Complicated”, e lansuar në vitin 2002, arriti në pozitat e para në top listat muzikore në të gjithë botën dhe për këtë këngë këngëtarja fitoi dhjetëra çmime. Albumi i saj i parë i…

Details

Të rejat javore në teknologji

Tash e një kohë të gjatë kemi parë gjigandët teknologjik, të cilët veç përsosmërisë së shërbimeve që i ofrojnë, po mendojnë shumë edhe për mirëqenien e klientëve. Së fundmi, kompania Apple, ka bërë të ditur se  është duke punuar në ndihmën për diagnostikimin e depresionit, anktheve dhe humbjen e kujtesës nëpërmjet përdorimit të iPhone. Një…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 26 shtator, të vitit 1987, Michael Jackson, qëndroi për gjashtë javë në pozitën e parë të albumeve më të mira në Amerikë, me albumin e tij ‘Bad’. Albumi u publikua rreth pesë javë pasi që ai lansoi albumin e tij të famshëm ‘Thriller’. Albumi ‘Bad’, është një nga albumet më të shitura në…

Details