Këngët më të reja në Radio KFOR

Sikurse çdo fundjavë edhe sot, Radio KFOR-i është kujdesur që t’sjellë tek ju këngët premierë. Më poshtë këtij lajmi, mund të gjeni këngët e publikuara nga artistë të ndryshëm dhe të zhanreve të ndryshme, të cilat nga sot, mund ti dëgjoni në Radio KFOR: Maneskin – La Fine Masked Wolf – Butterflies & Bandaids Central…

Details

Rritje e rasteve të reja me COVID-19

Sipas raportit të fundi të IKSHPK-së, gjatë 24 orëve të fundit, nga 100 teste, 18 persona kanë rezultuar pozitiv me CoViD-19, gjatë kësaj periudhe 10 pacientë janë shëruar dhe nuk ka pasur asnjë vdekje. Për rastet e shtuara me ‘CoViD-19’, për Radio KFOR-in foli Specialisti i Pulmologjisë, Dr. Besim Morina: “Gjatë këtyre ditëve kemi pasur…

Details

Trend hitet në Radio KFOR

Edhe këtë fundjavë, Radio KFOR-i ju njofton me hitet më të dëgjuara ndërkombëtare. Tashmë hitet e festave të fund vitit vetëm se kanë filluar të bien nga klasifikimet botërore, kurse ne kemi përzgjedhur disa nga hit këngët, që kanë marr më së shumti vëmendje nga dëgjuesit e Radio KFOR-it: SZA – Kill Bill Taylor Swift…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Më 6 janar, të vitit 1962, Elvis Presley publikoi albumin e tij të tretë ‘Blue Hawaii’, që ishte në pozitën e parë të albumeve më të mira në Mbretërinë e Bashkuar, duke qëndruar gjithsej 18 javë në këtë pozitë. – Në këtë datë, të vitit 1990, këngëtari Phil Collins ishte për tre javë në…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Më 5 janar, të vitit 1973, Bruce Springsteen lansoi albumin e tij të parë ‘Greetings from Asbury Park’. Albumi u incizua për një javë dhe arriti shitje mbi 25 mijë kopje, vetëm në vitin e parë. – Në këtë datë, të vitit 1991, kënga e Madonna-s, “Justify My Love” nga albumi i saj përmbledhës…

Details

Sot ‘Dita Botërore e Alfabetit Brajl’

Në ditëlindjen e shpikësit francez të alfabetit brajl, Louis Braille, në gjithë botën, data e sotme 4 janari, shënon ‘Ditën e Alfabetit Brajl’. Kjo ditë ka rëndësi të madhe dhe nderon kontributin e Louise Braille, për të ndihmuar njerëzit e verbër dhe me shikim të dëmtuar, të lexojnë dhe të shkruajnë si dhe për t’ju…

Details