Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, feston ditëlindjen këngëtari, producenti i famshëm dhe një nga themeluesit e grupit të The Rolling Stones, Mick Jagger, i cili ka lindur me 26 korrik, të vitit 1943, në Angli. – E po ashtu në këtë datë të vitit 1980, The Rolling Stones, qëndruan për shtatë javë në pozitën e parë në top…

Details

Të rejat javore në teknologji

11 gusht, kjo është data kur Samsung do të prezantojë telefonat e rinj të cilët do të jenë ‘fleksibël’. Raportet tregojnë se nuk do të ketë asnjë Note të ri dhe kjo u bë më e dukshme kur modelet Galaxy S21 morën mbështetje për lapsin Pen këtë vit. Tani, kemi më shumë gjasa të shohim…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 25 korrik, të vitit 1983, grupi i famshëm Metallica, lansuan albumin e tyre të parë debutues ‘Kill ‘Em All’. – Në këtë datë të vitit 2001, këngëtarja Aaliyah, mbajti performancën e saj të fundit në spektaklin ‘The Tonight Show with Jay Leno’. Saktësisht pas një muaji, ajo humbi jetën nga rrëzimi i aeroplanit,…

Details

HITET MË TË MIRA NË RADIO K4

Edhe fundi i muajit korrik ka qenë përplot me këngë të reja dhe bashkëpunime shumë interesante. Me këtë rast, duhet të veçojmë këngën E di & Marre, të interpretuar nga Elvana dhe Ylli, që u pëlqye tej mase nga publiku ynë. Në vazhdim, ju sjellim edhe disa nga hitet më të mira të ditëve të…

Details

Filmat që jepen premierë së shpejti

E pasur me të gjitha zhanret e filmave, do të jetë edhe java që vjen, prandaj për ju artdashës, në vijim Radio KFOR-i sjell listën dhe datat e publikimit të tyre: Filmi ‘Blood Red Sky’ – Data e publikimit: 24 korrik Filmi ‘Resort To Love’ – Data e publikimit: 29 korrik Filmi ‘Jungle Cruise’ –…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot me 24 korrik, feston ditëlindjen këngëtarja e famshme, aktorja dhe producentja Jennifer Lopez, e njohur si JLO, e cila ka lindur në vitin 1970, në New York. Këngëtarja arriti famë në vitin 1999, me lansimin e këngës së titulluar ‘If you had my love’, që u bë një hit masiv, duke i hapur…

Details

Lauresa Xhosha, 13 vjeçarja me katër libra të botuar

Pasioni dhe dashuria për leximin, poezinë dhe letërsinë, e kanë përcjellë vazhdimisht nxënësen e shkollës fillore ‘Nonda Bulka’, Lauresa Xhosha nga Mitrovica, e cila këtë pasion dhe dashuri e ka jetësuar në katër libra të botuar deri më tani. ‘Gëzimet e Jetës’ dhe ‘Këshilla për Fëmijë’ janë dy titujt e parë që ka botuar Lauresa.…

Details