Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me datën 9 gusht, kishte lindur këngëtarja dhe kantautorja e famshme, Whitney Houston, e lindur në vitin 1963, në NewJersey. Në vitin 1985 kënga e saj ‘Saving All My Love For You‘, ishte në krye të top listave të këngëve më të mira për të vazhduar në vitin 1992, kur balada e saj e…

Details

Premierat e ardhshme të filmave

Edhe java e ardhshme, do të jetë e ngjeshur me filma të llojllojshëm, të cilët përfshijnë aktorë të njohur dhe poashtu i përkasin zhanreve të ndryshme filmike. Si rëndom, edhe këtë javë, Radio KFOR-i sjellë për ju listën e filmave që do të shfaqen gjatë ditëve të ardhshme:   Filmi ‘Rising Wolf’ – Data e…

Details

JAVË ME ‘AGJENDË TË NGJESHUR’ TEKNOLOGJIKE

Java që po e lëmë pas, ka pasur agjendë të ngjeshur teknologjike. E fillojmë me Xiaomi, kompani e cila ka shkruar ‘histori’ në Evropë kur ia ka marr liderin e shitjeve të telefonave të mençur gjigandit tjetër, Samsung. Rritja e shitjeve në 12 muajt e fundit i ka lejuar Xiaomit të dërgojë 12.7 milionë telefona…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Sot, me 8 gusht, feston ditëlindjen këngëtari kanadez Shawn Mendes, i lindur në vitin 1998. Kënga e tij ‘Stitches’, arriti në krye të top listave në gjithë botën. Vlen të përmendim gjithashtu se, Mendes, pa arritur moshën 18 vjeçare, kishte 3 albume në top listat e albumeve më të mira në shumë vende të botës.…

Details

Rëndësia e ruajtjes së shëndetit mendor

Nëntë nga dhjetë persona me probleme të shëndetit mendor preken edhe nga stigma për diagnozën e tyre. Për të tejkaluar stigmën, edukimi duhet të mbështesë rritjen e njohurive mbi sëmundjet mendore, pasi shumë ndjenja ndaj njerëzve me probleme të shëndetit mendor, formohen nga mungesa e njohurive dhe ekspozimi i tepërt ndaj shembujve negativë. Se si…

Details

Hitet më të dëgjuara të kësaj jave në Radio K4

Me këngë të reja dhe bashkëpunime shumë interesante ka filluar edhe muaji gusht, por përveç hiteve të reja, do të ju njohim edhe këngët më të dëgjuara dhe të pëlqyera nga publiku. Nëse duhet veçuar një nga këto hite, padyshim që dueti i realizuar nga Noizy dhe Dhurata Dora, ka bërë namin me projektin Amor.…

Details

Hitet më të reja në Radio KFOR

Edhe këtë fundjavë, Radio KFOR-i ju njofton me hitet më të reja vendore dhe ndërkombëtare. Java që po e lëmë pas ka ardhur me prurje të reja nga artistë të shumtë, kurse ne kemi përzgjedhur disa nga këngët më të reja që kanë marr më së shumti vëmendje. E veçojmë befasinë që këngëtarja, Beyonce, e…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot me 6 gusht, feston ditëlindjen këngëtarja Geri Halliwell, ish pjesëtarja e grupit Spice Girls, e lindur në vitin 1972. Ajo u nda nga grupi në vitin 1998, për të vazhduar karrierën e saj si solo këngëtare. – Me 6 gusht, të vitit 2001, këngëtarja Whitney Houston, thuhet se ishte këngëtarja më e paguar…

Details