Premierat e filmave gjatë javës së ardhshme

Dashamirët e filmave, do të kenë mundësi që të shikojnë filma të llojllojshëm edhe përgjatë muajit prill, ku përfshihen zhanret: dramë, komedi, aksion etj. Filmat të cilët do të publikohen gjatë javës së ardhshme, Radio KFOR-i ju sjellë në vijim: Filmi: ‘Giants Being Lonely’ – Data e publikimit: 06 prill, 2021 Filmi: ‘Voyagers: – Data…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 4 prill të vitit 1982, kënga ‘Layla’ nga Eric Clapton ishte në pozitën e parë në top listat britaneze.  Kënga ‘Layla’ konsiderohet si kënga më e mirë e dashurisë e zhanrit rock në historinë e muzikës. Në këtë datë të vitit 2003,  reperi 50 cent ishte këgëtari më i paguar në Amerikë. Këtë e…

Details

Nëse sot e godisni dikë me jastëk, ju falet

Mbi 5 mijë persona në vitin 2008, në të shtunën e parë të muajit prill, goditën njëri-tjetrin me jastëk në ambient të hapur në New York, duke shënuar kështu edhe ‘Ditën Ndërkombëtare të Goditjes me Jastëk’. Kjo ditë ka filluar të organizohet formalisht nga më shumë se 200 shtete të botës, çdo vit, në të…

Details

Udhëtojmë drejt kryeqytetit të Rumanisë, Bukureshtit

Bukureshti, është kryeqyteti i Rumanisë dhe njëherit qendra ekonomike e këtij vendi. Vulë ikonë e këtij qyteti, është ndërtesa masive e qeverisë Palatul Parlamentului, e epokës komuniste, e cila ka 1.100 dhoma. Aty pranë, zona Lipscani, është shtëpia e një skene energjike të jetës së natës, që ju fton për të kaluar kohë të paharrueshme…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Sot me 3 prill feston ditëlindjen, këngëtarja dhe aktorja Leona Lewis e lindur në vitin 1985. Ajo u bë e famshme në vitin 2006 ku fitoi garën muzikore ‘X Factor’ në Angli. Po ashtu, sot feston ditëlindjen edhe aktori i famshëm Edie Murphey, i cili ka lindur në vitin 1961 dhe ka karrierë edhe si…

Details

Në Radio KFOR, këtë të diel performon DJ Slavi Peev

Rave Live Session është transmetimi javor, i mundësuar nga Win Music Freedom, përmes së cilit prezantohen DJ-të më të mirë lokal dhe Internacional. Kësaj radhe Rave së bashku me Radio K4 ju prezantojnë, DJ Slavi Peev. DJ në fjalë, është bashkëthemelues i një radio emisioni, me seli në Londër, në Hoxton FM, i quajtur Friends…

Details