Kursi i Meditimit Trascendental përsëri në Prishtinë

Pas rezultateve të suksesshme të shfaqura tek të gjithë që e kishin aplikuar Meditimin Trascendental, eksperti i këtij lloji të meditimit, Justin Goçi, i cili deri më sot ka instruktuar rreth 900 njerëz , do të mbajë sot (2 gusht) në Hotel Sirius , në Prishtinë, kurse për ata që dëshirojnë të përfitojnë nga dobitë…

Details

Hardh Fest edhe këtë vit me artistë botërorë

Edicioni i këtij viti i “Hardh Fest” –it përveç që do të mbahet afër një muaj më herët sesa  edicioni i vitit të kaluar, në vete përmban edhe shumë surpriza për publikun të cilët do të pushtojë qytetin e Rahovecit. Ronnie Romero nga grupi Rainbow do të jetë artisti kryesor i këtij festivali, ku i…

Details

Koncert enkas për Diasporën

Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, sonte (1 gusht) do të jetë hapësirë e rezervuar për një koncert special për Diasporën, organizuar nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës. Koncerti në fjalë fillon nga ora 20:00, ku me këtë rast do të marrin pjesë artistë të njohur të skenës vendore…

Details

Përfaqësuesit e KB “Prishtina” shpalosin detaje për U20, në studion e Radio KFOR-it

Këtë vit, Kosova bën histori në fushën e basketbollit, pasi për herë të parë do të jetë nikoqire e organizimit të “Kampionatit Evropian U2” për vajza. Pikërisht për këtë ngjarje, moderatori Fisnik Zymi, ka mirëpritur në emisionin e pasdites “Macchiato Lounge”, kryetrajnerin e Klubit të Kampionatit të Basketbollit “Prishtina”, Fidan Shatrin dhe kryetaren e klubit…

Details

“Dita e Familjes” në Autostrada Biennale

Programi i “Family days”, i cili tashmë ka nisur së realizuari në Prizren, po vazhdon aktivitetet e tij në ‘Autostrada Biennale”, ku çdo të diele, prindërit bashkë me fëmijët e tyre kanë mundësi të shohin nga afër ekspozitat e paraqitura. Qëllimi i realizimit të këtij programit është inkurajimi i prindërve për pjesëmarrje aktive në këto…

Details

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndan çmimet për kinematografi

Sot (31.07.19), Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka ndarë çmimet për kinematografi ku  ‘Çmimi Kombëtar për Vepër Jetësore “Bekim Fehmiu”’ në fushën e kinematografisë iu nda poetit dhe kritikut letrar Azem Shkreli – post mortum, ndërsa ‘Çmimi vjetor’  iu nda regjisores Burbuqe Berisha dhe aktorit Kushtrim Hoxha. Me këtë rast, ministri i Kulturës, Rinisë…

Details

HandiKos përmbyll punëtoritë e saj

“HandiKos”me seli në Prishtinë, sot (31 korrik) organizon ceremoninë përmbyllëse të punëtorive të implementuara të fëmijëve me aftësi të kufizuara, në kuadër të qëndrimit ditor për fëmijë. Qëllimi kryesor i kësaj shoqate ishte dhe vazhdon të jetë respektimi i të drejtave dhe përmirësimi i standardeve të jetës së personave me aftësi të kufizuar në Kosovë,…

Details

Policia apelon për kujdes në komunikacion

Policia e Kosovës ka apeluar tek të gjithë qytetarët e Kosovës që të kenë kujdes në komunikacion, duke bërë thirrje për respektim të kufizimit  të shpejtësisë, vendosjen e rripit të sigurisë dhe rregullave të përgjithshme në komunikacion.  Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha,përmes frekuencave të Radio KFOR-it ka apeluar tek të gjithë pjesëmarrësit në…

Details