Fatime Kosumi promovon albumin e ri ‘Maleve”

Një artiste unike si ANDRRA (Fatime Kosumi), padyshim që zë vend në Radio KFOR, ngase muzika që ajo prodhon është shumë e veçantë, nisur nga tekstet që ajo i shkruan vet, të bazuara në jetën e saj personale apo fenomene që atë e shqetësojnë. Njësoj si në të kaluarën, albumi i saj i ri ”Maleve”,…

Details

Këngët më të reja në Radio K4

Sikurse çdo fundjavë edhe sot, Radio KFOR-i ju sjell këngët premierë të publikuara së fundmi. Se cila nga këto këngë do të bëhet hit, neve na mbetet të shohim në ditët në vijim. Më poshtë lajmit ju mund të gjeni vetëm disa nga premierat e kësaj jave të cilat mund ti dëgjoni në Radio KFOR:…

Details

“Apri-li-li-li” – mos bini pre e shakave sot

Nuk dihet se kur saktësisht ka filluar të shënohet, mirëpo sot “Dita e Gënjeshtrave” ka përmasa globale dhe 1 Prilli, është data kur secili nga ne, i rikujtojmë vetës që të mos bimë pre e ndonjë shakaje. Historianët janë të ndarë, sa i përket teorive se kur në të vërtetë ka filluar shënimi i kësaj…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje…

Me datën 1 prill, të vitit 1989, këngëtarja Madonna, publikoi albumin e saj të tretë me radhë, të cilin e emërtoi ‘Like a Prayer’. Ky album qëndroi për 70 javë, në top listat muzikore në SHBA. Në po këtë datë, të vitit 2013, albumi i nënshkruar nga bendi The Beatles ‘Lonely Hearts Club Band’, u…

Details

Cineplexx, këtë vikend ju fton në ‘Ditën e Familjes’

Kinemaja më e frekuentuar në vend Cineplexx, këtë të diel (03.04.22), do të organizojë ngjarjen familjare ‘Dita e Familjes’, me shfaqjen e filmit të animuar ‘Sonic The Hedgehog 2’. Kësaj radhe ‘Dita e Familjes’, do të organizohet këtë fundjavë vetëm në kinemanë Cineplexx në Prishtinë, duke filluar nga ora 11:30, ku do të ketë edhe…

Details

UNUM Festival dhuron bileta falas për dëgjuesit e Radio KFOR-it, që të përjetojnë perfomancat e artistëve botërorë

UNUM Festival do ta vazhdojë traditën, për ta kthyer Shëngjinin, vend ku zbarkojnë emrat më të mëdhenj botërorë të muzikës elektronike. Ndryshe nga vitet e shkuara, sivjet festivali do të zgjasë 6 ditë, nga e mërkura 1 qershor deri të hënën 6 qershor dhe pjesëmarrësit do të kenë mundësinë që të shijojnë një cep të…

Details

Kujdes nga minat!

Shefi i Menaxhmentit të Trajtimit të Eksplozivëve (ETM) të KFOR/JENG, z. Ciprian Andrica, ka rikujtuar rolin e institucioneve të ndryshme të Organizatave të Sigurisë në Kosovë dhe KFOR-i, në reduktimin e rreziqeve ndaj kërcënimeve eksplozive në Kosovë: “Gjatë vitit 2021, operacionet humanitare të çminimit janë prekur nga pandemia COVID-19, por aktivitetet nuk janë ndalur, por…

Details

Sot përmbyllet loja shpërblyese e Radio K4-it

Vetëm edhe sot, do të kenë mundësi që të luajnë të gjithë të interesuarit për tu bërë fitues potencial të lojës shpërblyese, të organizuar nga Radio KFOR-i në bashkëpunim me revistën më të pëlqyer nga të rinjtë dhe nxënësit, Magazina 4U. Radio K4 dhe Magazina 4U, për ju kanë përgatitur edhe shumë surpriza të tjera,…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje…

– Me 31 mars, të vitit 1987, këngëtari Prince, lansoi albumin e nëntë me radhë, të titulluar “Sign o’ the Times”, i cili përmbante edhe tri hitet më të mëdha, si “’If i was Your Girlfriend’, ‘U Got the Look’ dhe ‘Sign o’ the Times”. Në vitin 1989, Revista “Time Out” e renditi këtë album…

Details