Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, feston ditëlindjen këngëtarja dhe aktorja Hilary Duff, e lindur në vitin 1987, në Texas. Ajo është e njohur për rolin e saj në serinë ‘Lizzie McGuire’ si dhe për albumet e saja ‘Metamorphosis’ dhe ‘Most Wanted’, të cilët mbanin pozitat e para të top listave muzikore amerikane. – Në këtë datë, të vitit…

Details

Fakte interesante!

Bota është e mbushur me mistere dhe informacione interesante, që shpesh mund të duken edhe të pabesueshme. Më poshtë ju sjellim disa fakte interesante, që ndoshta nuk i keni dëgjuar më parë: – Thirrja e parë me telefon celular u bë me datën 3 prill, të vitit 1973, në New York. – Shkencëtarët kanë zbuluar…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 28 gusht, të vitit 1988, këngëtarja Kylie Minogue, vendosi një rekord të ri të shitjeve të albumeve në Angli, me publikimin e albumit të saj debutues ‘Kylie’, duke u bërë albumi më i shitur nga një këngëtare grua, me shitje me mbi dy milion kopje. – Sot, feston ditëlindjen këngëtarja kanadeze, Shania Twain,…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, feston ditëlindjen këngëtari i muzikës R&B dhe aktori Mario, i cili ka lindur në vitin 1986, në Maryland të SHBA. Ai ka lansuar katër albume dhe kënga e tij ‘Let me love you’, lansuar në vitin 2004, ishte në pozitën e parë të këngëve më të mira në Amerikë. Ai është i suksesshëm…

Details

Këngët e reja në Radio K4

Radio KFOR-i vazhdon t’ju sjell këngë të reja, që çdo ditë lansohen premierë dhe vlen të theksohet që David Guetta & Bebe Rexha kanë sjellur këngën e shumëpërfolur I’m Good. Elton John dhe Britney Spears bashkojnë forcat dhe sjellin projektin Hold Me Closer.Këngëtarja shumë e talentuar Rina Sawayama ka lansuar projektin Phantom. Më poshtë lajmit…

Details

Zbulohen grupet e Ligës së Kampionëve

Një edicion emocionues do të jetë padyshim në Ligën e Kampionëve. Janë pothuajse të gjitha klubet që tradicionalisht i kanë dhënë jetë kësaj gare e që presim të shfaqin lojë të bukur edhe në këtë edicion. Me përfundimin e ndeshjeve të playoff-it, tashmë është hedhur edhe shorti në Stamboll, ku u bënë të ditura grupet…

Details

Vend i lirë pune, në Shtabin e Përgjithshëm të KFOR-it

Shtabi i Përgjithshëm i KFOR-it, departamenti i Ekipit Monitorues Ndërlidhës të NATO-s (NALT), ka hapur një vend të lirë pune, për pozitën Përkthyes/e i/e lartë – Interpretues/e. NALT, i mundëson NATO-s që të mbështesë zhvillimin e mëtejmë të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) në nivelin ministror, me ofrimin e këshillave dhe mbështetjes së aktiviteteve…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 26 gusht, të vitit 1995, këngëtari Seal, radhitej në pozitën e parë të këngëve më të mira në Amerikë, me këngën e titulluar ‘Kiss From A Rose’. Kjo këngë ishte edhe kolonë zanore e filmit ‘Batman Forever’. – Në këtë datë, të vitit 2005, bendi amerikan Green Day, ishin vlerësuar si bendi më…

Details