Disponohu 24/7, me Radio K4-in

Radio KFOR-i po vazhdon t’ju argëtojë dhe t’ju informojë edhe në sezonin verë / dimër 2021. Hitet e fundit të muzikës vendase dhe botërore, shumë tema interesante dhe në përgjithësi, përmbajtje që nuk mund t’i gjeni askund tjetër. Ne fillojmë çdo ditë pune me (Mëngjesi me ty) prej orës 07:00 – 10:00, ku moderatorët e…

Details

Hite dhe këngë të reja të dëgjuara në Radio KFOR

Pa dyshim që Radio KFOR-i edhe më tutje mbetet burimi i pa zëvendësueshëm për zbulimin dhe transmetimin e këngëve të reja, si dhe një nga mediumet më të pëlqyera nga dëgjuesit edhe sa i përket hiteve vendore si dhe atyre botërore. Për të mbajtur këtë nivel profesional, Radio KFOR përcjellë të gjitha platformat, në gjuhë…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Më 3 shtator, të vitit 2006, Justin Timberlake në bashkëpunim me ‘Timbaland’ ishin në pozitën e parë të këngëve më të mira në Amerikë dhe Angli, me këngën e tyre ‘SexyBack’. Me këtë këngë ata fituan edhe çmimin ‘Grammy’ për vallëzimin më të mirë, në vitin 2007. – Në këtë datë, të vitit 2008…

Details

Udhëtimi me taksi në kohë pandemie

Meqenëse situata epidemiologjike në Kosovë, sa vjen e rëndohet, prej 30 gushtit Qeveria e vendit ka ashpërsuar masat për parandalimin e përhapjes së mëtutjeshme të variantit Delta të Covid-19, i cili është dominant në vend dhe përhapet shumë më shpejt se variant paraprak. Përveç masave të tjera që tashmë kanë nisur së zbatuari, operatorët e…

Details

Fakte interesante

Bota është një planet plot me gjëra interesante, bukuri natyrore, e gjëra të pa zbuluara dhe enigmatike. Më poshtë, ju sjellim disa fakte interesante që ndoshta nuk i keni dëgjuar më parë: – Ata që mendojnë se gjithçka në planet është zbuluar tashmë, mund të mos jenë të saktë. Një kameleon i vogël i zbuluar…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në këtë datë, të vitit 1995 Michael Jackson arriti në pozitën e parë të këngëve më të mira të toplistës Billboard me këngën ‘You Are Not Alone’.  Kjo këngë ishte shkruar nga R. Kelly dhe është pjesë e librit të rekordeve Guinness, duke qenë kënga e parë në 37 vite që arrin pozitën e…

Details

Gjendja momentale me COVID -19 edhe më tutje mbetet e rënduar

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë është raportuar për 26 raste të vdekjeve me SARS CoV-2 pozitiv si dhe janë shtuar 1.383 raste të reja me këtë virus. Njoftohet se, me qëllim të menaxhimit të situatës me pandeminë COVID-19 dhe ofrimit të shërbimit për pacientët që kërkojnë ndihmë…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në këtë datë, të vitit 1984, pas 25 vitesh karrierë në muzikë, Tina Turner ishte në pozitën e parë të top listave amerikane me këngën ‘What’s Love Got To Do with It’. Kjo këngë fillimisht ishte shkruar për këngëtarin Cliff Richard, i cili refuzoi ta këndoj këtë këngë. – Në këtë datë, të vitit…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 31 gusht, të vitit 2004, rock grupi Green Day, lansuan albumin e tyre të ri ‘American Idiot’, tre javë para publikimit të paraparë. Kur ky album u publikua zyrtarisht, arriti suksese të shumta duke fituar edhe pesë çmime ‘Grammy’. – Në këtë datë, të vitit 1971, këngëtari John Lennon, u shpërngul nga Anglia…

Details