Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 6 maj të vitit 2002 kënga ‘Bohemian Rapsody’, nga bendi The Queen, u votua si singli më i preferuar i Mbretërisë së Bashkuar i të gjitha kohërave, në një sondazh të realizuar nga libri Guinness Hit Singles. Kënga ‘Imagine’ nga John Lennon, ishte e dyta dhe në vendin e 3-të ishte kënga ‘Hey…

Details

Sot shënohet ‘Dita e zjarrfikësve’

Zjarrfikësit janë heronjtë e vërtetë të ditëve tona të cilët sakrifikojnë dhe rrezikojnë jetën e tyre për komunitetin ku jetojnë. Pikërisht sot me 4 maj, bota shënon ditën e zjarrfikësve për të vlerësuar dhe falënderuar për shërbimin, rreziqet dhe për punën e tyre. Kjo ditë u krijua në vitin 1999 për të nderuar 5 zjarrfikës…

Details

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me datën 4 Maj të vitit 1999, këngëtarja e famshme Jennifer Lopez, lansoi singling e saj ‘If You had my love’. Kënga arriti në pozitën e parë në ‘Billboard Hot 100’ duke e bërë Jlo-në, këngëtarën e parë në këtë pozitë, pas këngëtares Britney Spears me këngën e saj ‘Hit me Baby One More…

Details

Justin Timberlake – këngëtari që po i reziston kohës

Sot rubrika “Artsit of the day”, i kushtohet djaloshit që ‘theu shumë zemra” gjatë viteve të 90-ta –Justin Timberlake. Emri i tij i vërtetë është, Justin Randall Timberlake, lindi më 31 janar të vitit 1981, në Memfis dhe që i vogël ai nisi të shfaqte talentin e tij për muzikën dhe aktrimin. Karrierën e nisi…

Details