Lansohet databaza e parë e artit në Kosovë

Nesër (07.02.20), duke filluar nga ora 19:00, do të lansohet databaza e parë e artit në Kosovë nga Galeria “Qahili”. Me këtë rast, Radio KFOR-i ka kontaktuar themeluesen dhe njëherit Drejtoreshën Menaxhuese në galerinë “Qahili”, Nita Qahilin, nga e cila mësoi se si është nisur ideja për këtë databazë dhe çfarë do të përmbajë ajo:“Databaza.art…

Kërkohet kujdes i shtuar në autostradën “Ibrahim Rugova” për shkak të rrëshqitjes së dheut

Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit ka njoftuar se si pasojë e reshjeve të vazhdueshme, në autostradën “Ibrahim Rugova”, ka pasur rrëshqitje anësore të dheut, në njërin shirit rrugor, në drejtim të Shqipërisë në hyrje të Vërmicës. Makinat që ndodheshin aty kur ndodhi rrëshqitja kanë pësuar dëme të vogla materiale, por fatmirësisht nuk ka të lënduar…

Kosova pjesë e Kampionatit Europian në karate për kadetë, juniorë dhe U21 i cili fillon sot

Federata e Karatesë e Kosovës mbajti manifestimin për shpalljen e laureatëve për vitin që e lamë pas, 2019. Përmes një ceremonie, u shpërblyen sportistë e trajnerë të sportit të karatesë nga Kosova. Për të mësuar më shumë për fituesit e këtij manifestimi, Radio KFOR-i kontaktoi, përfaqësuesin e klubit të karatesë Llapi, nga Podujeva, Gazmend Havolli,…