Sonte në Pejë organizohet koncert për festat e fundvitit

Fakulteti i Arteve të Universitetit të Pejës “Haxhi Zeka” në bashkëpunim me Drejtorinë për Kulturë në Komunën e Pejës do të organizojnë koncert për festat e fundvitit. Ky koncert do të mbahet sonte (23.12.19) në Teatrin “Istref Begolli” në Pejë, duke filluar nga ora 18:00. Organizatorët kanë bërë të ditur se programi do të jetë…

Ankand ekskluziv me artikujt nga Ambasada Amerikane

Për të gjithë ata që dëshirojnë të kenë diqka nga Ambasada Amerikane, një lajm të mirë kemi nga Shtëpia e Ankandeve të Kosovës, ku nga data 21.12.2019 kjo kompani do të hapë Ankandin Ekskluziv me artikuj  nga Ambasada Amerikane. Sipas organizatorëve të këtij ankandi të interesuarit do të kenë mundësi ti shohin nga afër këta…

Rock yjet Asgjë Sikur Dielli, PinkMetal dhe SOTAP, sjellin koncert në Prishtinë

Në prag të festave të fundvitit që ka organizuar Komuna e Prishtinës, në kuadër të ngjarjes kulturore ‘PriteNshesh’, nesër (20.12.19), ky festival vazhdon me super mbrëmje me muzikë rock dhe alternative. Kësaj radhe ‘Defy Them’ në bashkëpunim me ‘Komunën e Prishtinës’ sjellin ‘FUZZ –  Festivali i muzikës alternative’, i cili vjen me një line up…

Sonte në Kinema Jusuf Gervalla, vjen filmi ‘Pranverë e Paharruar në Fshatin e Harruar’

Sonte (18.12.19) në Kinema Jusuf Gërvalla, do të shfaqet filmi ‘Pranverë e Paharruar në Fshatin e Harruar’. Filmi në fjalë është realizuar nga regjisori dhe njëherit skenaristi, Kushtrim Bekteshi, me producent, Mumin Jasharin, ndërsa bashkë-producent janë Sasho Pavlovski (Maqedoni), Musbajdin Qamili dhe Osman Ameti – Skupifest (Maqedoni) si dhe Genc Permeti (Shqipëri). Filmi ‘Pranverë e…

Sonte mbahet ceremonia e ndarjes së çmimeve ‘FIDES 2019’

Forumi për Iniciativa Qytetare (FIQ), sonte (18.12.19) do të organizoj ceremoninë e ndarjes së ‘Çmimeve FIDES 2019’, për të nderuar kontributin filantropik të individëve, organizatave dhe bizneseve në Kosovë dhe Diasporë. Ceremonia në fjalë do të mbahet në Muzeun Kombëtar të Kosovës, në Prishtinë. Për të njëmbëdhjetin vit me rradhë, me ‘Çmimin FIDES’, pritet të…