Këngët premierë në Radio KFOR

Ekipi i Radio KFOR-it përmes punës së palodhshme edhe këtë fundjavë, përcjellë tek ju këngët më të reja. Më poshtë këtij lajmi, mund të gjeni disa nga këngët premierë, të publikuara sot (19.01.24), nga artistë të ndryshëm ndërkombëtarë, të cilat mund ti dëgjoni në Radio KFOR: ATB x Nu Aspect Ft.Orem – Run Becky Hill…

Fakte interesante…

Muaji janar është i mbushur me optimizëm dhe fillime të reja, prandaj ekzistojnë shumë fakte interesante të cilat lidhen pikërisht me këtë muaj, e disa prej tyre do ti ndajmë edhe me ju: – Janari është muaji i parë i vitit si në kalendarin Gregorian ashtu edhe në atë Julian. – Janari është emëruar sipas…

Javë e mbushur me ngjarje të ndryshme kulturore

Arti në vend vazhdon të gjallërohet çdo ditë e më shumë, e rrjedhimisht artdashësit vazhdojnë të kenë adresa të ndryshme artistike për të përmbushur kërkesat dhe preferencat e tyre. Në vijim sjellim një rezyme të disa prej ngjarjeve kulturore që ju presin gjatë ditëve në vijim: – Në prag të mbylljes së ekspozitës kolektive “Hijet…

Bëni një jetesë të balancuar

Muaji janar shënon edhe ‘Muajin e Balancimit të Jetës’, që shënohet çdo vit, për të na  inkurajuar që të kemi një jetë të harmonizuar dhe të balancuar. Ky muaj, është një mundësi e mirë që gjithsecili nga ne, të reflektojmë mbi rutinën e përditshme dhe për të gjetur mënyra të shumta për të përmirësuar përgjithësisht…