Filmat premierë të javës së ardhshme

Java e dytë e muajit maj, pritet të na sjellë filma të ndryshëm, të cilët po ashtu i përkasin të gjitha zhanreve filmike, ku protagonistë janë aktorë të dëshmuar të Hollywood-it. Në vijim, ju sjellim titujt dhe data e publikimit të tyre: Filmi ‘The Curse of Wolf Mountain’ – Data e publikimit: 09 maj Filmi…

Mësohuni ta doni trupin tuaj

Në datën e sotme 6 maj, shumë njerëz në botë festojnë ‘Ditën Ndërkombëtare pa Dietë’, një ditë që synon të promovojë shëndetin dhe vetëdijen për trupin tënd pa nevojën e një regjimi të rreptë të ushqimit. Sot, ikni peshores dhe mundohuni ta doni më shumë personin në pasqyrë. ‘Dita Pa Dietë’, është një nismë që…

Të rejat javore në teknologji

Zbulimet hapësinore dhe ujore, janë ato që e kane mbizotëruar javën teknologjike këtë herë. Javën që po e lëmë pas, sateliti Transitues i Ekzoplanetit të NASA -s (TESS), ka bënë një zbulim emocionues. Astronomët kanë zbuluar një planet të rrallë, që është dy herë më i madh se Toka dhe që mund të mbulohet tërësisht…

Këngët premierë në Radio KFOR

Radio KFOR-i ju sjellë edhe këtë javë këngët më të reja, të publikuara zyrtarisht në treg sot (05.05.23). Këto këngë premierë, mund ti dëgjoni në Radio KFOR dhe më poshtë lajmit mund të njiheni me titujt e tyre dhe me artistët që i interpretojnë ato: Chloe Moriondo – Celebrity Amaarae – Co-Star Galantis & JVKE…