Michael Bolton, një yll tjetër i skenës muzikore

Me mbi 30-të albume të publikuara, hite të shumta, që sollën shumë çmime, paraqitje dhe suksese të panumërta karakterizojnë karrierën e Michael Bolton. Michael Bolton ka lindur në vitin 1953 dhe është një tekstshkrues dhe këngëtar i zhanreve pop-rock dhe ‘soul Bolton’. Ai dominoi skenat dhe shijet e të rinjve të viteve 80-të dhe 90-të.…

Revista ‘Kosovo 2.0’ sjell edicionin e radhës të programit inovativ ‘Volume Up’

‘Si ta luftojmë Patriarkalitetin’ – kështu është titulluar edicioni i radhës i programit inovativ ‘Volume Up’, që realizohet nga Revista ‘Kosovo 2.0’, i paraparë të mbahet online nesër, më 9 korrik, duke filluar nga ora 13:00. Në një përgjigje për Radio KFOR-in, menaxherja e Programit në këtë Revistë, Aulonë Kadriu ka thënë se ky edicion…

Shënohet sot ‘Dita Ndërkombëtare e Faljes’

Jo më kot thuhet që të gabosh është njerëzore, ndërsa të falësh është hyjnore! Pikërisht sot ,7 korrik, është ‘Dita Ndërkombëtare e Faljes’, e cila ka për synim të inkurajojë faljen si një element të rëndësishëm të shëndetit personal të njeriut. Në një prononcim për Radio KFOR-in, publicistja Ganimete Pashoja- Myftiu, tregoi këndvështrimin e saj…

Sot shënohet “Dita Botërore e Çokollatës”

Data e sotme, 7 korrik i është ndarë shënimit të “Ditës Botërore të Çokollatës”. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për çokollatë me qumësht, çokollatë të nxehtë, tortë me çokollatë apo diçka tjetër të zhytur në çokollatë, kjo ditë është për gjithçka që ka të bëjë me çokollatën dhe për adhuruesit e saj. Por nga vjen çokollata…

Sporti nuk njeh kombësi

Sporti unifikon njerëzit pa marrë parasysh racën apo religjionin. Një shembull i mirë se si sporti bashkon njerëzit e të gjitha komuniteteve është padyshim edhe sporti i Rugby-t, që është një sport relativisht i ri por shumë premtues për vendin tonë. Më shumë rreth këtij sporti na tregon zyrtarja për media në Federatën e Rugby-t…

Kthehen masat kundër virusit Covid-19

Në konferencën e para pak minutash të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, u shpalosën masat e mëtutjeshme për parandalimin e virusit Corona, për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve dhe të vdekurve në Kosovë dhe po ashtu u dhanë zotimet për mbajtjen nën kontroll të situatës në vend. “Do të realizojmë 500 teste…