Shënohet sot Dita Botërore e Humanizmit

Jo më kot thuhet se Humanizmi është treguesi më i mirë i vlerës së njeriut, pasi është pikërisht ky virtyt njerëzor përmes të cilit përfiton bota mbarë, posaçërisht ata që nuk gëzojnë kushte të mira ekonomiko-sociale. Prandaj, sot (19 gusht) e gjithë bota shënon Ditën Botërore të Humanizmit, në të cilën diskutohet më shumë për…

Kujdesi ndaj shëndetit oral te fëmijët

Komuna e Prishtinës është duke u kujdesur për shëndetin oral të nxënësve të kryeqytetit, ku përmes Facebook-ut zyrtar, ka bërë ftesë për të filluar vitin e ri shkollor me dhëmbë të fortë, shëndet të mirë dhe buzëqeshje të ëmbël. Sipas këtij njoftimi, nga data 21 deri me 30 gusht do të organizohen ditët e fluorizmit…

Publikohet programi tre ditor i Hardh Fest- it

Sot (16 gusht), nga ora 12:00 filloi edhe zyrtarisht edicioni i 5-të i ribrendimit dhe i 18-ti me radhë i “HardhFest”-it, me sloganin “Një Got Për Mot”. Për tri ditë me radhë, më 16, 17 dhe 18 gusht, në kuadër të festës së vjeljes së rrushit, do të organizohen aktivitete dhe do të ketë risi…

Premierë në Radio KFOR, kënga “Na dy”

Ded Biblekaj është një emër i ri që i është shtuar skenës muzikore. Duke e ndarë jetën në mes Kosovës dhe Zvicrës, ai ka lansuar edhe projektin më të ri të tij muzikor, të titulluar “Na dy”. Se si erdhi deri tek realizimi i kësaj kënge, për Radio KFOR-in, Ded Biblekaj tregon: “’Na dy’ është…

Ronnie Romero do të performoj në Hardh Fest

Rokeri i famshëm kilian, Ronnie Romero do të jetë pjesë e Hardh Festivalit në Rahovec, që mbahet këtë të shtunë, më 17 gusht. Këtë lajm e ka bërë publik vet vokalisti i rock grupit të njohur botëror “Rainbow”, përmes një postimi në Facebook. “Shfaqja tjetër do të jetë në Hardh Festival në Rahovec, Kosovë, mbështetur…