Fituesit e çmimeve ‘Brit Awards 2021’

Mbrëmë (11.05.21), u mbajt ceremonia e 41-të, e ndarjes së çmimeve të ‘Brit Awards’, ku këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, u nderua me çmimet për ‘Këngëtaren më të Mirë’ dhe për ‘Albumin më të mirë Britanik’, bëhet fjalë për albumin e saj ‘Future Nostalgia’. Ishte grupi ‘Coldplay’, të cilët bënë hapjen e mbrëmjes, me…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në datën e sotme 11 maj të vitit 1981, këngëtari Bob Marley, humbi betejën me kancerin, në moshën 36 vjeçare. Ai njihet si ikona botërore e muzikës reggae. – Me 11 maj të vitit 2002, mbi 500 fansa të këngëtarit, Michael Jackson,  organizuan një protestë para studios së inçizimit ‘Sony’, në Berlin, duke thënë…

‘Starpokes’ platforma që lidh fansat me personalitetin e tyre të preferuar

’Starpokes’ është platformë virtuale, ku nëpërmes kësaj faqe ju mund të personalizoni videon tuaj të preferuar, të personave të famshëm nga fusha të ndryshme si: muzika, aktrimi, sporti, personalitete të televizionit dhe fusha të tjera. Zëdhënësi i kësaj platforme, Arbër Skenderi në një bisedë për Radio KFOR-in, tregoi më shumë rreth kësaj platforme dhe se…