Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Sot me 2 shkurt këngëtarja Shakira, feston ditëlindjen e saj të 43-të. Këngëtarja ishte në pozitën e parë në vitin 2002 me hitin e saj ‘Whenever Wherever’ dhe në vitin 2006 kryesonte top listat me këngën e saj  ‘Hips Don’t Lie’. Ajo është artistja më e famshme kolumbiane e të gjitha kohërave, pasi ka shitur…