Kujdesi ndaj shëndetit oral te fëmijët

Komuna e Prishtinës është duke u kujdesur për shëndetin oral të nxënësve të kryeqytetit, ku përmes Facebook-ut zyrtar, ka bërë ftesë për të filluar vitin e ri shkollor me dhëmbë të fortë, shëndet të mirë dhe buzëqeshje të ëmbël. Sipas këtij njoftimi, nga data 21 deri me 30 gusht do të organizohen ditët e fluorizmit…

Publikohet programi tre ditor i Hardh Fest- it

Sot (16 gusht), nga ora 12:00 filloi edhe zyrtarisht edicioni i 5-të i ribrendimit dhe i 18-ti me radhë i “HardhFest”-it, me sloganin “Një Got Për Mot”. Për tri ditë me radhë, më 16, 17 dhe 18 gusht, në kuadër të festës së vjeljes së rrushit, do të organizohen aktivitete dhe do të ketë risi…

Premierë në Radio KFOR, kënga “Na dy”

Ded Biblekaj është një emër i ri që i është shtuar skenës muzikore. Duke e ndarë jetën në mes Kosovës dhe Zvicrës, ai ka lansuar edhe projektin më të ri të tij muzikor, të titulluar “Na dy”. Se si erdhi deri tek realizimi i kësaj kënge, për Radio KFOR-in, Ded Biblekaj tregon: “’Na dy’ është…