Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me datën 28 janar, të vitit 1995, grupi i përbërë nga vajzat TLC, qëndruan për katër javë rresht, në pozitën e parë të top listave muzikore angleze, me këngën ‘Creep’. – Në këtë datë, të vitit 1969, Stevie Wonder realizoi këngën “My Cherie Amour”. – Më 28 janar, të vitit 1977, albumi i dhjetë…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Më 27 janar, të vitit 1990, këngëtarja Kylie Minogue, kryesonte top listat muzikore britanike me këngën e saj ‘Tears on my Pillow’. – Me datën 27 janar, të vitit 1956, Elvis Presely publikoi këngën ‘Heartbreak Hotel’ nga RCA Records. Albumi me këtë këngë u shit në mbi 300 mijë kopje, vetëm në javën e…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me datën 26 janar, të vitit 1970, këngëtari John Lennon, shkroi, kompozoi dhe regjistroi këngën “Instant Karma”, përgjatë një dite. – Në këtë datë, të vitit 1991, bendi The Queen ishin në pozitën e parë në Angli, me singlin e tyre ‘Innuendo’. Kënga ishte e gjatë 6 minuta e 30 sekonda, duke kaluar këngën…

Të rejat javore në teknologji

Përmbledhjen javore e fillojmë me gjigandin Samsung, ku tashmë edhe zyrtarisht e dimë se si duket seria e re Galaxy. Imazhe zyrtare të Galaxy S23 Ultra dhe S23 Plus, që debutojnë me 1 shkurt, u publikuan dhe të njëjtat tregojnë vendosjen e kamerave, ngjyrat, dizajnin e shumëçka tjetër.  S23 Ultra dhe Plus shfaqen në një…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Më 21 janar, të vitit 2020, gjithmonë në hap me kohën, këngëtarja Dolly Parton, krijoi një meme me foto, që tregonte katër anët e personalitetit të saj, siç përfaqësohet nga LinkedIn, Facebook, Instagram dhe Tinder. Të famshëm të tjerë, si Oprah, Janet Jackson, Jennifer Garner dhe Miley Cyrus, iu bashkuan Parton, në argëtim me…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Më 20 janar, të vitit 1982, këngëtari Ozzy Osbourne, teksa performonte në Auditoriumin Memorial të Veteranëve në Des Moines, në Iowa, ia kafshoi dhe ia hoqi kokën një lakuriqi të gjallë. – Më 20 janar, të vitit 1968, John Fred dhe Playboy Band, ishin pjesë e top listës së këngëve më të mira ‘One…