Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në këtë datë, të vitit 1993, Pearl Jam, ri-publikuan albumin e tyre të dytë, të titulluar ‘Vs’. Të gjitha kopjet e këtij albumi u shitën vetëm për një javë dhe grupi refuzoi të realizoj ndonjë video-klip të këngëve nga ky album, pavarësisht dëshirës së fansave. – Me 19 shtator, të vitit 1998, këngëtari Robbie…

Shtatori vazhdon me filma fantastik

Njësoj siç ka nisur, muaji shtator vazhdon të sjellë për dashamirët e filmit, premiera fantastike filmash, përfshirë të gjitha zhanret. Në vijim e sjellim listën e plotë të tyre, ku mund të mësoni titujt dhe datat e publikimit të tyre:   Filmi ‘Jeepers Creepers Reborn’ – Data e publikimit: 21 shtator Filmi  ‘Meet Cute’ –…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Në këtë datë, të vitit 2011, këngëtarja britanike Adele, arriti në pozitën e parë në top listat në Amerikë, me këngën ‘Someone Like You’. Kjo këngë ishte një hit botëror, duke u renditur në pozitën e parë të top listave muzikore edhe në Australi, Finlandë, Francë, Itali, Poloni e shumë vende të tjera të…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 15 shtator, të vitit 1998, rock artisti i famshëm Marilyn Manson, lansoi albumin e tij të tretë me radhë, të titulluar ‘Mechanical Animals’. Disa nga dyqanet më të mëdha, siç janë Target dhe Walmart në Amerikë, refuzuan ta shisnin këtë album, pasi që këngëtari në fjalë në ballinë, shfaqej i zhveshur. – Në…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 13 shtator, të vitit 2013, këngëtari irlandez Hozier (Andrew John Hozier-Byrne), publikoi këngën e titulluar “Take Me to Church”, që ishte pjesë e albumit të tij të parë. Kënga u bë një hit masiv në gjithë botën dhe u certifikua me vlerësimin multi-platinum në disa shtete, përfshirë Amerikën, Anglinë dhe Kanadanë. – Në…