Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me datën me 4 shtator, të vitit 2001, rock bendi System Of A Down, publikuan albumin e tyre të titulluar ‘Toxicity, një klasik i zhanrit armen folk-metal, që arriti shitje mbi 3 milionë kopje. – Sot, me 4 shtator, feston ditëlindjen këngëtarja, kantautorja dhe njëherit aktorja e famshme Beyonce, e lindur në vitin 1981,…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 3 shtator, të vitit 2009, turneu i këngëtares Madonna ‘Sticky and Sweet World Tour’, u bë turneu me fitimet më të larta në histori, duke mbledhur fitime mbi 408 milionë dollarë. – Në po këtë datë, të vitit 2006, dueti i interpretuar nga Justin Timberlake me Timbaland, ‘SexyBack’, arriti që të zë pozitën…