BEN KLOCK VJEN NË PRISHTINË!!!

Pas suksesit masiv të RAVE FESTIVAL në edicionet e kaluara, ekipi vjen me surprizën e radhës, lajmin e madh për Prishtinën. Në datën e rradhës të festivalit, kuptojmë që përformuesi kryesor do të jetë legjenda e muzikës elektronike, rezidenti i Berghain, Ben Klock, i cili vjen për herë të parë në Prishtinë, më 11 maj…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 30 shtator, të vitit 1989, The Rolling Stones regjistruan videon për këngën “Rock And A Hard Place”, në stadiumin Foxboro-Sullivan. – Në këtë datë, të vitit 2006, këngëtari Justin Timberlake, mbante pozitat e para të top listave amerikane, me albumin e tij të dytë ‘FutureSex/LoveSounds’. Ky ishte edhe një nga albumet më të…

Të ndërmerren hapa proaktivë për të parandaluar sëmundjet e zemrës

‘Dita Botërore e Zemrës’ është një ngjarje e rëndësishme vjetore, e shënuar çdo vit më 29 shtator. Kjo ditë, festohet përmes aktiviteteve dhe ngjarjeve të ndryshme në nivel global, për të rritur ndërgjegjësimin për sëmundjet e zemrës dhe masat e saj parandaluese për menaxhimin e sëmundjeve kardiovaskulare. Ngjarjet përqendrohen kryesisht në edukimin e njerëzve për…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 29 shtator, të vitit 2004, kënga “Vertigo”, e interpretuar nga U2, u publikua ilegalisht nga persona të panjohur, online në internet. – Në këtë datë, të vitit 2001, këngëtarja Jennifer Lopez, u martua me valltarin Cris Judd, që e kishte njoftuar gjatë incizimeve të këngës së saj ‘Im Real’. Ata u ndanë dy…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 28 shtator, të vitit 1972, grupi amerikan The Temptations, publikuan  këngën “Papa Was A Rollin’ Stone”. – Sot, feston ditëlindjen këngëtarja dhe aktorja Hilary Duff, e lindur në vitin 1987, në Texas. Ajo është e njohur për rolin e saj në serinë ‘Lizzie McGuire’ si dhe për albumet e saja ‘Metamorphosis’ dhe ‘Most…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, 27 shtator, feston ditëlindjen këngëtarja kanadeze, Avril Lavigne, e lindur në vitin 1984, në Kanadë. Kënga e saj debutuese “Complicated”, e lansuar në vitin 2002, arriti në pozitat e para në top listat muzikore në të gjithë botën dhe për këtë këngë, këngëtarja fitoi dhjetëra çmime. – Në këtë datë, të vitit 2008,…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 25 shtator, të vitit 1998, Dolly Parton publikoi albumin ‘Hungry Again’. – Në këtë datë, të vitit 1983, ka lindur aktori dhe DJ amerikan, Childish Gambino,  emri i vërtetë i të cilit është Donald Glove. Në vitin 2018, ai mbante pozitën e parë të top listave muzikore amerikane, me këngën ‘This Is America’.…