Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 5 shtator, të vitit 1946, kishte lindur këngëtari, producenti dhe njëherit protagonist i bendit të famshëm ‘Queen’, Freddie Mercury, në ishullin Zanzibar, në  Afrikë. Freddie Mercury, konsiderohet si një nga artistët më të famshëm të të gjitha kohërave. Kënga e tij, si pjesë e grupit Queen, e titulluar “Bohemian Rhapsody”, është pjesë e…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, me 4 shtator, feston ditëlindjen këngëtarja, kantautorja dhe njëherit aktorja e famshme Beyonce, e lindur në vitin 1981, në Texas të SHBA-së. Gjatë karrierës së saj, ajo ka shitur rreth 100 milion albume, si solo artiste dhe 60 milion kopje albumesh, me grupin Destiny’s Child. Ajo po ashtu ka fituar 22 çmime Grammy…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 3 shtator, të vitit 2006, dueti i interpretuar nga Justin Timberlake me Timbaland, ‘SexyBack’, arriti që të zë pozitën e parë të këngëve më të mira në Amerikë dhe Angli. Me këtë këngë, ata fituan edhe çmimin ‘Grammy’, për ‘Vallëzimin më të Mirë’, në vitin 2007. – Në këtë datë, të vitit 2008,…

Asnjë vdekje nga Covid-19 në Kosovë

Situata epidemiologjike në vend, vazhdon të jetë shumë më stabile se që ka qenë, bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës. Në një prononcim dhënë Radio KFOR-it, Udhëheqësi i Divizionit për Komunikim me Publikun në Ministrinë e Shëndetësisë, z. Faik Hoti njoftoi: ‘’Në…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, feston ditëlindjen këngëtarja dhe aktorja Hilary Duff, e lindur në vitin 1987, në Texas. Ajo është e njohur për rolin e saj në serinë ‘Lizzie McGuire’ si dhe për albumet e saja ‘Metamorphosis’ dhe ‘Most Wanted’, të cilët mbanin pozitat e para të top listave muzikore amerikane. – Në këtë datë, të vitit…