Premierat e ardhshme filmike

E larmishme është lista e filmave që do të shfaqen premierë gjatë ditëve në vazhdim dhe si zakonisht është Radio KFOR-i, i cili ju sjell listën e tyre apo të filmave që do të mund t’i shikoni gjatë ditëve të ardhshme:   Filmi ‘Crashing Through The Snow’ – Data e publikimit: 10 korrik Filmi ‘Gunpowder…

Vazhdon vaksinimi kundër COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë vazhdon tu bëjë thirrje qytetarëve të vendit që të aplikojnë për marrjen e vaksinës përmes platformës elektronike eKosova, https://ekosova.rks-gov.net/Video/Hn2SJJlZppë  për tu vaksinuar kundër COVID-19.  Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, MSH njofton se në 24 orët e fundit janë dhënë 1.110 doza të vaksinës kundër COVID-19, përderisa…

Premierat filmike të javës së ardhshme

Juve që ju pëlqejnë filmat, Radio KFOR-i ju mbanë të përditësuar me premierat më të reja filmike, që do të shfaqen në ditët e ardhshme të muajit korrik:   Filmi ‘Black Widow’ – Data e publikimit: 09 korrik Filmi ‘How I Became a Superhero’ – Data e publikimit: 09 korrik Filmi ‘Meander’ – Data e…

Roli i gazetarëve në kohë pandemie

Heronj të padiskutueshëm të periudhës së pandemisë me ‘CoViD-19’, janë edhe ata që me profesionalizëm, guxim e kurajo, kanë shkëlqyer në shërbim të informimit publik dhe transparencës, e që janë gazetarët. Ndonëse në fillim sfidat ishin shumë më të theksuara për marrjen e informacioneve të duhura rreth virusit ‘CoViD-19’, për shkak se gjithçka në atë…

Premierat e filmave që pritet të shfaqen së shpejti

Edhe fundi i këtij muaji dhe fillimi i muajit korrik, do të jenë të larmishëm me premiera  filmash, me tematika të ndryshme, të zhanreve komedi, aksion, fantastikë-shkencorë, dramë, etj. Më poshtë lajmit mund të gjeni listën e plotë të filmave që pritet të shfaqen premierë, në kinematë në SHBA, gjatë javës së ardhme:   Filmi…

Joga, për një shëndet më të mirë

Në kohën kur obeziteti mbetet kryefjala e shumë shqetësimeve që njerëzit kanë kudo në botë, praktikimi i ushtrimeve fizike dhe konsumimi i një ushqimi të shëndetshëm e të mirë balancuar, janë shpëtim nga kjo situatë. Sot (21.06.21), shënohet ‘Dita Botërore e Jogës’, me qëllim të përhapjes së ndërgjegjësimit për efektet pozitive që ka praktikimi i…

Premierat e filmave për javën e ardhshme

Edhe kjo javë që po vije, do të jetë përplot premiera filmash të zhanreve horror, komedi, aksion, fantastikë-shkencorë, dramë, etj. Me këtë artdashës, nuk mund të thoni që nuk keni me çfarë të argëtoheni edhe përgjatë javës së ardhshme, meqenëse e gjatë është lista e filmave që pritet të jepen premierë gjatë ditëve të ardhshme,…