Hitet më të mira në Radio K4

Radio KFOR-i, po vazhdon të ju sjellë hitet më të reja nga tregu vendor dhe ai ndërkombëtar, për të plotësuar shijen muzikore të të gjithë dëgjuesve. Lansimet më të fundit nga artistët më në zë, i dëgjoni pikërisht në Radio KFOR. Së fundmi njëra ndër këngët më të dëgjuara, është bashkëpunimi i Gims me Dhurata…

RAVE KËTË JAVË JU PREZANTOJNË, AIR BAJKO

Edhe kjo fundjavë do të jetë argëtuese për të gjithë ju adhurues të muzikës Live, të performuar nga DJ-të më të mirë vendor dhe ndërkombëtar. Përmes Rave Live Session, këtë të diel, do të keni mundësinë të shijoni përformancën e DJ Air Bajko, një artist shumë i veçantë që ka qenë afër publikut për 15…

Fëmijët me padurim presin hapjen e pishinave

Me stinën e Verës, vijnë edhe ditët e ngrohta me diell dhe temperatuat e larta në vendin tonë, që  zakonisht kalohen në hapësira rekreative siç janë edhe pishinat e shumta. Rreth kësaj teme të pishinave, për Radio KFOR-in ka folur edhe Kryeshefi në Ndërmarrjen Sport Marketing, Liridon Llapashtica, Ndërmarrje kjo e cila menaxhon Pishinën e…

Radio KFOR-i ju prezanton artistin, Ndriçim Gazija

Një ndër të mirat e muzikës është edhe fakti që gjithmonë vjen me frymë të re dhe në çdo gjeneratë lindin zëra të rinj. Njëri nga këta talent të rinj, është edhe këngëtari Ndriçim Gazija, i cili u bë i njohur sa ishte pjesë e edicionit të 6-të, të garës muzikore ‘The Voice Of Albania’,…

Heqja dorë nga duhani, është fitore

‘Dita Botërore Pa Duhan’ e cila shënohet sot (31.05.21), shënohet çdo vit, për të ngritur vetëdijen rreth pasojave që mund të shkaktojë konsumimi i duhanit, rreziqet që ju kanosen duhanpirësve dhe të afërmve të tyre. Për të shënuar këtë ditë, Radio KFOR-i ka kontaktuar me Pulmologen në QKUK, në Klikinën e Pulmologjisë, Dr. Rukije Mehmeti,…