CINEPLEXX ME DHURATA PËR ‘NATIONAL POPCORN DAY’

Cineplexx në vazhdimësi ka sjellë premiera filmike për publikun. Sot, për ‘National Popcorn Day’ Cineplexx, për çdo biletë të blerë dhuron popcorn falas. Disa nga filmat më të shikuar që do të vazhdojnë të shfaqen sot janë këto: ‘Spider-Man: No Way Home’, ‘Scream’, ‘Zgjoi’ dhe ‘The King’s Man’. Nga nesër (20 janar), do të keni…

Vaksinimi mbetet arma e vetme kundër COVID-19

Çdo ditë e më shumë, gjendja epidemiologjike në vend po ashpërsohet, bazuar në numrin e madh të të infektuarve, ku vetëm në 24 orët e fundit, nga 9.194 testime, 2.050 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, përderisa numri i rasteve aktive është 7.266. Bazuar në të dhënat e IKSHPK-së, në 24 orët e fundit…

Muaji janar me ngjarje të shumta kulturore

Ngjarjet kulturore vazhdojnë të jenë shoqërues të artdashësve dhe përgjatë këtij muaji janar, dhe pikërisht për këtë, në vijim mund të lexoni disa nga aktivitetet kulturore që mund të ndiqni gjatë dy ditëve në vazhdim: Sipas kalendarit mujor të Teatrit Kombëtar të Kosovës, sonte (19.01.2022), nga ora 20:00, jepet shfaqja ‘Dasma e Kallanxhiut’ nga John…

Si të paguajmë më pak për energji elektrike?

Si të paguajmë më pak për energji elektrike? Kohëve të fundit në vendin tonë, kemi pasur probleme me furnizim me energji elektrike dhe si pasojë e kësaj gjatë fund vitit të 2021-tës, kemi hasur edhe në reduktime të shpeshta të rrymës, si pasojë e ngarkesës së madhe në rrjetin energjetik të Kosovës, prandaj edhe nevoja…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 19 janar të vitit 1967, The Monkees ishin në pozitën e parë në top listën britaneze me këngën ‘I’m  A Believer’. Kënga e kompozuar nga Neil Diamond, kishte  mbi 1 milion porosi për blerje para se të publikohej. Albumi i tyre që përmbante këtë këngë ka shitur rreth 10 milion kopje në të gjithë…