Cineplexx na fton për një ‘Fun Weekend’

Vendi ku zbarkojnë premierat botërore të filmave, Cineplexx, po na fton që së bashku me më të dashurit tanë, të kalojmë një vikend të paharruar në ambientet e kinemasë. Është ngjarja ‘Fun Weekend’, përmes së cilës, nga data 2 qershor deri më 4 qershor, në Cineplexx Prishtinë, të gjitha biletat do të jenë me 50%…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje…

– Më 30 maj, të vitit 2014, Aretha Franklin, e njohur edhe si Mbretëresha e muzikës Soul, mori diplomë nderi, nga Universiteti i Harvardit. Këngëtarja Franklin, ka ndërruar jetë me 16 gusht, të vitit 2018. – Në po këtë datë, të viti 1973, këngëtari, kantautori, kitaristi dhe njëherit producent i filmave, George Harrison, publikoi albumin…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje…

 – Me 24 maj, të vitit 2012, Billboard-i njoftoi që albumi “Tuskegee” i këngëtarit, Lionel Ritchie, është albumi me i shitur i vitit, pas albumit “21”, të këngëtares Adele. – Në datën e sotme 24 maj, feston ditëlindjen këngëtari dhe njëherit autor i shumë teksteve, Bob Dylan. Këngëtari ka lindur në vitin 1941, në Minnesota…