“Comedy Night” – natë e shfaqjes së filmit ‘Jackass Forever’ dhe e shumë shpërblimeve në Cineplexx

Kinemaja më  e madhe në vend po vazhdon që të sjell premiera botërore dhe të befasojë audiencën edhe me shpërblime. Më 24 shkurt, me rastin e  shfaqjes së premierës së super-komedisë ‘Jackass Forever’, Cineplexx organizon edhe ngjarjen “Comedy Night” në kuadër të së cilës do të ketë shpërblime për gratë dhe burrat. “Comedy Night” do…

Mbi 6.000 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

CoViD-19 po vazhdon që të ketë përhapje në vend. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se në 24 orët e fundit nga 3.820 testime, 411 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Në po të njëjtën periudhë kohore janë shënuar 5 raste të vdekjes. Nga…

Të rejat javore në teknologji

Këtë javë, aplikacioni Signal ka gëzuar përdoruesit me funksionin e ri që po e sjell për përdoruesit e tyre. Zyrtarë të Signal, kanë njoftuar se kanë filluar me lansimit e opsionit i cili i lejon që përdoruesit të ndërrojnë numrin e telefonit në llogarinë e tyre, mirëpo pa humbur bisedat, grupet dhe mesazhet ekzistuese në…

Të rejat javore në teknologji

Pas shumë pritjesh, java që po e lëmë pas solli në Evropë tabletët e rinj të ‘Samsung Galaxy Tab S8’. Bashkë me shtrirjen në tregun evropian, u bënë të ditura edhe çmimet.  ‘Galaxy Tab S8 Ultra’ mund të porositet me një çmim prej 1.699 euro, e derisa i ‘Galaxy Tab S8 Plus’ kushton 999 euro,…

‘#UnëMundem #NeMundemi’ kampanjë që kërkon ngritjen e vetëdijes për sëmundjen e kancerit

‘#UnëMundem #NeMundemi’, kjo është kampanja e cila ka për qëllim vetëdijesimin gjithë shoqëror për sëmundjen e kancerit dhe empatinë me të prekurit nga kjo sëmundje. Është komuniteti i madh i çiklistëve ‘Marakli t`Biciklave’ që në “Ditën Botërore kundër Kancerit” do të pedalojnë rreth 15 kilometra në Prizren.  Për të kuptuar më shumë rreth këtij aktiviteti,…

Vend i lirë pune në KFOR

Kontingjenti zviceran i KFOR-it ka nevojë për një punëtor për pastrimin dhe mirëmbajtjen e ambienteve të ndryshme, si tualetet, dhomat e fjetjes, dhomat e ngrënies dhe hapësirat e jashtme në kampin Novosellë. Kandidati duhet të plotësojë këto kushte: Të ketë të përfunduar edukimin 8 vjeçar; Të ketë 1 vit përvojë punë në një kompani Për…