Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 22 gusht, të vitit 1987, Madonna arrin pozitën e parë të këngëve më të mira në Amerikë, me këngën e saj në gjuhën spanjolle ‘Quien es esta nina’ (Who’s That Girl). – Me 22 gusht, të vitit 2011, këngëtarja dhe aktorja Lindsay Lohan, kishte akuzuar këngëtarët Pitbull, Ne-Yo and DJ Afrojack, për tekstin…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot, me 20 gusht, feston ditëlindjen këngëtarja dhe aktorja Demi Lovato, e lindur në vitin 1992. Në vitin 2009 albumi i saj ‘Here We Go Again’, ishte një nga albumet më të dëgjuara të këtij viti. Këngëtarja ka fituar disa çmime në muzikë dhe në vitin 2017 revista ‘Time’ e ka vlerësuar si një…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 19 gusht, të vitit 1989, ka lindur reperi dhe aktori Lil’ Romeo, në Louisiana. Ai u bë i njohur me këngën e tij debutuese ‘My Baby’, në vitin 2001. Kjo këngë u çertifikua me vlerësimin ‘platinum’, nga ‘Industria Amerikane e Inçizimeve’. Lil Romeo është i njohur edhe për rolin e tij në filim…

Fakte Interesante

Bota është një planet plot me gjëra interesante, bukuri natyrore, e gjëra të pa zbuluara dhe enigmatike. Më poshtë ju sjellim disa fakte interesante që ndoshta nuk i keni dëgjuar më parë: Keni dëgjuar që shumë njerëz mund të jenë alergjik ndaj maceve. Por edhe disa mace janë alergjike ndaj njerëzve. Kjo është shumë e…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 17 gusht, të vitit 2011, kënga ‘Last Friday Night’ e interpretuar nga Katy Perry, ishte në pozitën e parë të këngëve më të dëgjuara në Amerikë. Kjo këngë ishte pjesë e albumit të saj ‘Teenage Dream’. – Në këtë datë, të vitit 1991, rock bendi Nirvana, lansuan video spotin e këngës së tyre…

Ushqimet që duhet konsumuar gjatë stinës së verës

Ushqimi i shëndetshëm, është njëri ndër faktorët kryesor dhe më i rëndësishmi, për mirëqenien tonë. Përveç, aktivitetit fizik, ushqimi i shëndetshëm ndikon që të ndihemi më mirë, të rrisim imunitetin dhe të gëzojmë shëndet të mirë. Radio KFOR-i bisedoi me nutricionisten, Dafina Demolli, e cila ndau disa këshilla për tu ushqyer më shëndetshëm gjatë stinës…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot me 16 gusht, feston ditëlindjen këngëtarja dhe aktorja e famshme Madonna, e lindur në vitin 1958 në Michigan. Ajo njihet për karrierë të suksesshme në muzikë dhe aktrim me albume që arritën në pozitat e para të top listave muzikore në gjithë botën. Disa nga këngët më të njohura të këngëtares janë këngët…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot me 15 gusht, feston ditëlindjen këngëtari dhe aktori, Joe Jonas, pjesëtari i grupit Jonas Brothers, lindur në vitin 1989, në Arizona. Në vitin 2009 albumi i tyre ‘Lines, Vines and Trying Times’, ishte një nga albumet më të dëgjuara në Amerikë. – Me 15 gusht, të vitit 1979, bendi Led Zeppelin lansuan albumin…