“Western Balkans Youth Orchestra” sinonim i pasionit për muzikën dhe punën profesionale që tejkalon të gjitha barrierat

“Western Balkans Youth Orchestra” është orkestra që ka bërë bashkë 30 muzicientë të rinj që vijnë nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia Veriore dhe Serbia. Këta të rinj, janë bërë bashkë falë pasionit të tyre për muzikën, pasion që duan ta ndajnë me publikun në të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor,…

Festina Mejzini, talenti që ka rrëmbyer vëmendjen e menaxhmentit të artistëve botëror

E cilësuar si një nga konkurrentet më të forta të spektaklit ‘X-Factor Albania’, në vitin 2011, këngëtarja Festina Mejzini, nisi rrugëtimin e saj profesional në muzikë me projekte të shumta muzikore dhe pjesëmarrje në festivale të ndryshme. E ftuar sot, në kuadër të emisionit ‘’Macchiato Lounge”, Festina tregoi për fillimet e saj në muzikë, karrierën…