Rritet numri i rasteve me gripin e zakonshëm në Kosovë

Javët e fundit, institucionet shëndetësore në vend kanë pasur një fluks më të madh të qytetarëve me grip sezonal. Ngjashmëria që kanë simptomat e gripit të zakonshëm me CoViD-19, kanë bërë që shumë qytetarë të dyshojnë se mund të jenë të prekur me virusin korona. Në mënyrë që të sjellim një pasqyrë të përgjithshme të…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 9 dhjetor të vitit 1995, Michael Jackson lansoi single-in e tij të gjashtë në Mbretërinë e Bashkuar. Kënga ‘Earth Song’, qëndroi për gjashtë javë në krye të top listave. Në këtë ditë të vitit 2000, grupi U2 bënë paraiqtjen e tyre të parë në emisionin ‘Saturday Night Live’, duke performuar këngët ‘Beautiful Day’ dhe…