Filmi ‘Adnan Kafazi’, premierë në Cineplexx

Me datën 2 shkurt (e enjte), Cineplexx do të fillojë të shfaq filmin premierë filmin ‘Adnan Kafazi’. Regjisor i këtij filmi është, Genc Berisha dhe tematikë kryesore ka rrëzimin e personazhit, Adnan Kafazi nga pushteti i një gangsteri, që ka nën kontroll të gjithë qytetin. Aktorët të cilët luajnë në këtë film, janë: Armend Baloku,…

Situata aktuale me COVID-19, në Kosovë

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK-së), në vendin tonë po vazhdojmë të kemi një situatë të menaxhueshme me pandeminë CoViD-19. Sipas raportit të 24 orëve të fundit, nga 16 mostra të testuara, dy qytetarë kanë rezultuar të infektuar me Coronavirus, ndërsa nuk është raportuar për të vdekur me…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 30 janar, të vitit 1956, Elvis Presley filloi të regjistrojë albumin e tij të parë, në RCA Studio Records, në New York. Në mesin e këngëve të regjistruara ishte edhe version i Presleyt, i këngës ‘Blue Suede Shoes’, e kënduar në origjinal nga Carl Perkins. – Në këtë datë, në vitin 1975, Bee…