Ballkani në kërkim të kualifikimit historik

Asnjë skuadër kosovare, nuk ka arritur që të luaj ndeshjen e Play Off-it në garat evropiane, mirëpo Ballkani është vetëm një hap larg. Për të shkruar historinë, lojtarët e Ilir Dajës duhet që të triumfojnë në përballje me Klaskvik, e cila eliminoi kampionët e Malit të Zi, javën e kaluar. Sonte (04.08.22), me fillim nga…

Sunny Hill Festival fillon sot!

Dua Lipa, J Balvin, Diplo, Skepta, AJ Tracey, Diplo, Elvana Gjata, Burak Yeter, Mahmood, Regard, Kida dhe Ledri Vula, janë vetëm disa nga emrat që do të pushtojnë skenën madhështore të këtij edicioni të Sunny Hill Festival. Për katër ditë me radhë, duke filluar nga data e sotme, 4 gusht si dhe përgjatë datave 5,…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 4 gusht të vitit 2017, kënga ‘Despacito’ e realizuar nga këngëtarët, Luis Fonsi dhe Justin Bieber, u bë videoja më e shikuar ndonjëherë në YouTube, duke tejkaluar bashkëpunimin e Wiz Khalifa dhe Charlie Puth, me këngën ‘See You Again’, e cila arriti afro 3 miliardë shikime në vetëm shtatë muaj. – Në këtë…