Këngët premierë në Radio Kfor

Sikurse çdo fundjavë edhe sot, Radio KFOR-i ju njeh me këngët më të reja. Këto premiera muzikore mund ti dëgjoni në Radio KFOR dhe më poshtë lajmit mund të njiheni me titujt e tyre dhe me artistët që i interpretojnë ato: Alvaro Diaz Ft. Feid – Gatitas Sandungueras Bebe Rexha – Chase It Billie Eilish…

Këngët premierë në Radio KFOR

Edhe muaji shkurt ka filluar mbarë, me këngë të reja, të cilat Radio KFOR-i është kujdesur që ti ketë në fonotekë. Disa nga këto këngë premierë, mund ti gjeni më poshtë lajmit apo ti dëgjoni në Radio KFOR: T-Pain – “Dreaming” Gwen Stefani & Blake Shelton – “Purple Irises” Usher – Kissing Strangers Sia x…

Aktivitete të shumta kulturore po organizohen në vend

Edhe gjatë muajit shkurt, Radio K4 sjellë ngjarje të ndryshme kulturore, që priten të zhvillohen në vendin tonë. Më 10 shkurt prej orës 18h, në Termokiss do të diskutohet për skenën e muzikës alternative në Kosovë. Në anën tjetër, sot përfundon Festivali Poetik i Prishtinës, edicioni i dytë, organizuar nga Portali për Kulturë Letërsi dhe…

Aktivitete të shumta kulturore po organizohen në vend

Edhe gjatë muajit shkurt, Radio K4 sjellë ngjarje të ndryshme kulturore, që priten të zhvillohen në vendin tonë. Më 10 shkurt prej orës 18h, në Termokiss do të diskutohet për skenën e muzikës alternative në Kosovë. Në anën tjetër, sot përfundon Festivali Poetik i Prishtinës, edicioni i dytë, organizuar nga Portali për Kulturë Letërsi dhe…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje…

– Me datën 31 dhjetor, të vitit 1975, mbreti i muzikës rock & roll, Elvis Presley performoi për 60.000 fansa në stadiumin Silverdome, në Miçigan. Aty, Elvisi vendosi rekord botëror, ku fitoi 800.000 dollarë, në një solo koncert. -Në po këtë datë, të vitit 2015, ndërroi jetë këngëtarja Natalie Cole, nga një sulm në zemër,…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

-Me datën 30 dhjetor, të vitit 1970, Elvis Presley bëri një vizitë private në selinë e FBI-së në Uashington DC. Elvisi kishte leje për të mbajtur armë brenda, por edhe në çdo shtet në SHBA. – Më 30 dhjetor, të vitit 2011, artisti Russell Brand, i kishte kërkuar divorc këngëtares Katy Perry, përmes një mesazhi…

Këngët premierë në Radio KFOR

Edhe kjo javë e fund vitit, ishte e pasur me këngë të reja, të cilat Radio KFOR-i është kujdesur që ti ketë në fonotekë. Disa nga këto këngë premierë, mund ti gjeni më poshtë lajmit apo ti dëgjoni në Radio KFOR: Hovvdy – Portrait Jamie Jones & Kah-Lo – Fine Fine Baby Juice WRLD, Eminem,…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje…

-Më 29 dhjetor, të vitit 1962, Bob Dylan për herë të parë performoi live, në Londër në The Troubadour. -Më 29 dhjetor, të vitit 1982, Xhamajka lëshoi një pullë postare, në përkujtim dhe nderim të këngëtarit, Bob Marley. -Në këtë datë, të vitit 1955, këngëtarja Barbra Streisand, regjistroi këngët e saj të para, në moshën…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje…

-Me datën 27 dhjetor, të vitit 1969, këngëtarja Diana Ross në bashkëpunim me The Supremes, arritën që të klasifikohen në vendin e parë në top listën e këngëve amerikane, me këngën e titulluar “Someday We’ll Be Together”. -Me datën 27 dhjetor, të vitit 2014, këngëtarja Alicia Keys, solli në jetë djalin e saj të dytë,…