Situatë stabile sa i përket infektimeve me Covid-19

Situata epidemiologjike në vend, vazhdon të jetë dukshëm më stabile sa i përket infektimeve me Covid-19. Sipas të dhënave nga ‘Ministria e Shëndetësisë’, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 5 raste pozitive dhe fatmirësisht nuk ka asnjë vdekje. Gjithashtu siç mësuam nga raporti i Ministrisë së Shëndetësisë, vaksinimi anti-covid po vazhdon dhe…

Këngët më të reja në Radio KFOR

Sikurse çdo fundjavë edhe sot, Radio KFOR-i është kujdesur që t’sjellë tek ju muzikë të re. Më poshtë këtij lajmi, mund të gjeni këngët premierë, të publikuara nga artistë të ndryshëm dhe të zhanreve të ndryshme, të cilat mund ti dëgjoni në Radio KFOR: Taylor Swift – Anti-Hero Plains – Problem with It Meghan Trainor…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Sot feston ditëlindjen këngëtarja/reperja amerikane, Amala Ratna Zandile Dlamini, e njohur me emrin skenik Doja Cat. Ajo u lind në tetor, të vitit 1995. – Në këtë datë, të vitit 2016, Leonard Cohen publikoi albumin e tij të fundit, të titulluar ‘You Want It Darker’. Gjatë asaj kohe, Cohen ishte në gjendje të keqe…