Premierat në Radio KFOR

Këngë të reja çdo ditë, të cilat i sjellë premierë Radio KFOR-i. The Weeknd në bashkëpunim me Summer Walker, kanë lansuar projektin me titullin ‘Best Friends’, pastaj një tjetër bashkëpunim është ndërmjet Benny Blanco’s, BTS dhe Snoop Dogg, të cilët kanë publikuar këngën ‘Bad Decisions’. Artistja e famshme Megan Thee Stallion në bashkëpunim me reperin…

Shënohet sot “Dita Ndërkombëtare e Birrës”

Birra është një nga pijet më të vjetra që bota ka njohur ndonjëherë, dhe që është konsumuar nga pothuajse çdo kulturë gjatë historisë njerëzore. Dëshmia më e vjetër e obsesionit të njeriut me pirjen e birrës daton në Babiloninë e lashtë dhe Mesopotaminë. Duke pasur dashuri kaq të madhe ndaj birrës, “Dita Ndërkombëtare e Birrës”…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 5 gusht, të vitit 1962, ka ndërruar jetë aktorja dhe këngëtarja Marilyn Monroe. Sipas raportimeve të mjekëve, ajo vdiq nga një mbidozë e medikamenteve, në moshën 36 vjeçare, në Los Angeles, në Kaliforni. Në aspektin muzikor, ajo është e njohur për performancën ikonë të këngës “Diamonds Are a Girl’s Best Friend”. – Në…