Tash e tutje, gjobat e trafikut do të ju vijnë në shtëpi përmes projektit ”Patrulla Inteligjente’’

Nga data 02 gusht, Policia e Kosovës ka nisur për herë të implementimin e projektit ‘Patrulla Inteligjente’, në tërë Kosovën. Për të mësuar më shumë detaje rreth mbarëvajtjes dhe funksionit të këtij projekti, Radio KFOR-i realizoi një intervistë me Drejtorin e Divizionit të Komunikacionit Rrugor, z. Jeton Rexhepi, i cili mes tjerash nënvizoi: “Përmes këtij…

Mposhtni vapën me frutin më freskues të verës

Me përmbajte të ujit prej 92%, shalqiri konsiderohet njëri nga frutat më freskues. Studimet e shumta kanë treguar se shalqiri përmban sasi të madhe të likopenit dhe konsiderohet si antioksidant i fuqishëm që lufton radikalet e lira që mund të dëmtojnë qelizat në trup. Përveç kësaj, shalqiri përmban sasi të konsiderueshme të vitaminës A dhe…

Në këtë datë në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 3 gusht, të vitit 1985, këngëtarja Madonna, preku majat e top listave muzikore në Angli me këngën e saj ‘Into The Groove’. Kjo këngë ishte edhe kolonë zanore e filmit ‘Desperately Seeking Susan’, në të cilin aktronte edhe vet Madonna. – Me 3 gusht, të vitit 1996, dueti Los Del Rio, qëndruan për…