Të rejat javore në teknologji

Përmbledhjen javore të teknologjisë, e fillojmë me një lajm interesant nga kompania Apple. Është iPhone-i i gjeneratës së parë, që doli në ankand dhe arriti që të shitet për hiç më pak se 40 mijë dollarë, gjersa oferta nisi me 2.500 dollarë. Kur jemi Apple, duke filluar nga dita e hënë e datës 24 tetor,…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Më 22 tetor, të vitit 2012, këngëtarja Taylor Swift, publikoi albumin e saj  të katërt me radhë, të cilin e emërtoi ‘Red’. Kënga hit e këtij albumi ‘We Are Never Getting Back Together’, sipas këngëtares fliste për ish të dashurin e saj. – Në këtë datë, të vitit 2003, në mes të turneut të tyre…