Ushqimet e preferuara gjatë stinës së vjeshtës

Derisa moti ka filluar të ftohet dhe imuniteti bie, ajo çfarë hamë mbetet një gjë shumë e rëndësishme. Janë disa ushqime të cilat preferohet të konsumohen në stinën e vjeshtës, e të cilat përmirësojnë edhe shëndetin tonë. Bazuar në këshillat e ekspertëve shëndetësorë, Radio KFOR-i ju sjellë disa prej ushqimeve, që mund t’i konsumoni gjatë…

Këngët që pritet të bëhen hite në Radio K4

Java që po e lëmë pas, ka qenë përplot me këngë të reja dhe bashkëpunime shumë interesante. Me këtë rast, duhet të veçojmë këngën “Easy On Me”, të interpretuar nga këngëtarja britanike Adele, që u pëlqye tej mase nga fansat e saj në tërë botën, kjo edhe për faktin që artisja kishte pauzuar për një…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

Me 22 tetor të vitit 1990, Pearl Jam mbajtën koncertin e tyre të parë ndonjëherë në sallën ‘Off Ramp’ në Seattle. Në këtë datë në vitin 2000, George Michael pagoi 1.45 milion dollarë për pianon Steinway në të cilën John Lennon shkroi hitin ‘Imagine ’. George Michael deklaroi se kur e di se gishtat e…