Gazetarët dhe sfidat e tyre përgjatë pandemisë

Një profesion i cili në thelb suksesin e ka në terren, duke u përshtatur në të gjitha kushtet dhe rrethanat, është profesioni i gazetarisë. Meqenëse korona-virusi u bë një pandemi globale, duke dominuar lajmet dhe duke ndryshuar jetën e përditshme të të gjithëve, gazetaria ka qenë sigurisht një nga shumë industritë e prekura nga kjo…

Të dielën luhet finalja e ‘Euro 2020’

Italia u bë kombëtarja e parë e këtij Evropiani, që siguron finalen e madhe të ‘EURO 2020’, pasi që azurrët mundën Spanjën përmes penalltive. Përkundër huqjes së penalltisë së parë nga Locatelli, italianët u treguan shumë të saktë në vazhdim duke qenë Jorginho, i cili shënoi golin vendimtar të kësaj ndeshjeje. Anglia në anën tjetër,…

Në këtë datë, në muzikë veçojmë këto ngjarje

– Me 8 korrik, të vitit 2016, reperi kanadez Drake, ishte në pozitën e parë të albumeve më të mira në Amerikë, me albumin e tij të katërt të incizuar në studio, të titulluar ‘Views’. Në këtë album reperi kishte bashkëpunime me Adele, Michael Bublé dhe Taylor Swift. – Në këtë datë, të vitit 1995,…